RECEPTY ZIVOT

“PEČEME S LÁSKOU”- PRVNÍ POZVÁNKA A JAKÉ TO BYLO?

2. 2. 2017

Před nějakým týdnem jsem dostala svoji úplně první pozvánku na akci od zena-in, které se měly zůčastnit i jiné blogerky a čtenářky. Téma bylo “pečení s láskou” a já celou dobu přemýšlela, jaké to asi bude, co od toho očekávat a sama jsem zápasila s různými pocity.

Strach mezi nimi už nebyl. Někde se v průběhu let vytratil (nechybí mi!), nicméně jsem zápolila se zvědavostí, jistým očekáváním a myšlenkami, co budu dělat, když se tam nebudu cítit dobře.

Také jsem se celkem obávala setkání s jinými holkami “z branže”, které jsou daleko ostřílenější než já. Obávala jsem se, jaké budou a měla před očima několik přečtených článků, jak je celý blogerský svět povrchní a úsměvy jsou jenom na fotkách.

Nestalo se tak.

Hned po příchodu mě přivítala milá pani Klárka a celou místností se nesla příjemná amosféra. Po počátečních rozpacích mezi všemi, nastalo představení celé akce, které bylo v duchu Valentýna a pečení s Harribo srdíčky. Tématicky fakt pecka! Pokud slavíte tento svátek (je mi jasné, že ne každý je příznivcem jeho oslav), tak jako třešnička na dortu, je červené sladké srdíčko skvělé.

Pak jsme se odebraly do kuchyně, kde jsme v skupinkách připravovaly těsta, pekly a zdobily.

Ledy se prolomily a my si skvěle pokecaly. Bylo to velmi přijemné, upřímně si přikládám ruku na srdce a mohu říct, že jsem si celou akci opravdu užila. Nevím, zda to nebylo trochu způsobené i tím, že jsem byla 9 měsíců zavřená doma s dětmi 😀

Ale skutečně mě potěšilo, že žádná blogerská bublina se nekonala, že holky byly skutečně příjemné a milé, že jsem se zasmála, že i čtenářky se nakonec určitě cítily příjemně a že to bylo celé skvěle zorganizované.

Přikládám i jeden recept na cupcake, které byly nejlepší (vůbec za to nemůže fakt, že jsem těsto připravovala s Verunkou a mascarpone pak s Romankou 😀 ). Ale určitě je zkuste! FAKT BYLY VÝBORNÉ!

A jako bonus tento výhled??? Neuvěřitelné!

Vanilkové cupcaky s borůvkami a krémem z mascarpone:

 4 vejce

 1 hrnek cukru krupice

 1 hrnek polotučného mléka

 1 hrnek rozpuštěné Hery máslová příchuť

 2 hrnky polohrubé mouky

 1 prášek do pečiva

 semínka z 1 vanilkového lusku

 100 borůvek

na ozdobu

 350 g mascarpone

 100 g cukru moučka

 semínka z 1 vanilkového lusku

 srdíčka Haribo

 50 g bílé čokolády

Vejce vyšlehejte s cukrem, až vznikne hustý krém. Přidejte mléko, vanilková semínka a rozpuštěnou

Heru a opatrně zašlehejte. Smíchejte sypké suroviny – mouku a prášek do pečiva. Přimíchejte do tekuté části. Vymíchejte hladké těsto. To naplňte do papírových košíčků ve formě na mufiny.

Pečte na 170 °C, asi 30 minut.

Nechejte úplně vychladnout a až poté zdobte krémem.

Ušlehejte společně mascarpone, cukr a semínka vanilky. Naplňte do zdobičky a nazdobte jednotlivé mufiny. Nahoru posypejte nasekanou čokoládou a ozdobte srdíčky.

 

    Odpovědět