CESTOVANI

ROMA, I LOVE YOU !!!

13. 9. 2017

Když jsem o Vánocích přemýšlela, co dát mamce, napadl mě zážitek. A nejlépe prodloužený víkend. V Římě jsem byla už 2x a pokaždé jsem slyšela vzdychání a ochkání, jak by tam jednou chtěla jet. Inu, nebylo moc nad čím přemýšlet. Objednala jsem letenky a hle, za půl roku jsme obě stály na letišti 🙂

Tam nás čekalo nemilé překvapení, kdy v systému ČA neměli naši rezervaci kufrů, kterou jsem cíleně platila! A tak jsme vyplázly dalších 1900,- za kufry (btw pokud někdo víte, jak reklamovat u Gogate špatnou rezervaci bez toho, abych musela zasílat reklamaci do Španělska, budu ráda).  No nic, mávly jsme rukou, nebudeme si snad kazit výlet.

A tam začaly perfektní 4 dny sluníčka, historie, která dýchala z každého koutku, Aperolu a výborného jídla 🙂

Mamka je ten nejlepší člověk na světě. Znamená pro mě snad nejvíc- nejvíc, je to velký vzor a já jsem ji vděčná za to, jak krásné (i když občas těžké) dětství jsem měla. Je pro mě velkou inspirací a pokud mám být upřímná, nikdy nedělám velká životní rozhodnutí bez toho, abych se nezeptala na její názor. I když ne vždy je takový, jaký bych chtěla slyšet 🙂

Prostě moje největší parťačka a já věděla, že si ten výlet spolu neskutečně užijeme a skutečně se tak stalo. Ubytování jsme měli blízko centra, zhruba 10-15 min chůze od Colosea. Pokud někdy chcete do Říma, doporučuji všemi 10 ubytování v Domus Helena. Vše perfektně čisté, uklízeli KAŽDÝ den, snídaně bohatá a personál zdvořilý a přátelský.

Vzhledem na situaci v Evropě byly na každém kroku policisté, mnoho tříd bylo uzavřených, že tam nemohli vjet auta, ale člověk se snaží takové věci spíš vytěsnit. Hodně jsme uvažovaly, zda nakonec do Říma jet, jenomže… Já prostě razím teorii, že pokud se něco má stát, stane se mi to i před domem…  A věřila jsem, že se zpátky vrátíme vcelku a spokojené 🙂

Každý den bylo sluníčko (kromě jednoho dne, kdy trochu sprchlo, ale i to jsme byly zrovna v Muzeu, tak nám to nevadilo), teploty příjemně letní a západ sluníčka nad Coloseem, nezapomenutelný.

Pojaly jsme výlet jako pohodový relax, takže jsme si pomalinku prošly některé památky a cestou si vždy sedly na kafe, pak na oběd, pak na kafe a na večeři (občas Aperol). A řeknu Vám- prostě lepší těstoviny a pizzu jsem nikde nejedla. Přísahám.

Jeden den jsme navštívily i Vatikánské muzeum. Nikdy předtím jsem tam nebyla, cena mi přišla vysoká, ale tentokrát jsme se tam podívat šly. A určitě by jste jej neměli vynechat. Za prvé přeskočíte tu dlouhou hodinovou řadu před vstupem do baziliky. A za druhé uvidíte části, které normálně přístupné nejsou (třeba místnost, kde se dělá konkláve- ti, co viděli Andělé a Démoni, tak ví o čem mluvím 🙂 ). Měly jsme i průvodkyni, takže jsem se dozvěděla hodně zajímavých věcí a měla možnost si prohlédnout velké množství cenných památek zblízka (pokud na Muzea jste, vážně tam zajděte). Do kupole jsme nakonec nevyšláply- já s tím tedy ani nepočítala. Celá prohlídka trvala zhruba 3 hodinky a mamka byla už dost unavená, takže jsme si raději zašly na oběd 🙂

Ale jako největší highlight těch pár dnů považuji den, kdy jsme zašly do luxusní uličky u Španělských schodů. Vuitton vedle Gucciho, Chanel, Burberry, Tiffany, Prada… A my jsme mohly do každého obchodu zajít a zblízka si ty klenoty prohlídnout. Nikdo na nás nekoukal divně, všichni byli moc milí a ochotní. Mamka si dokonce zkoušela i pověstný, nikdy neumírající, nevycházející z módy, trenčkot od Burberry (a strááááááášně jí seknul!).

Nakonec jsme trochu luxusu pořídily na letišti v Dutyfree 😀 A mě se doma na poličce vyjímá nový parfém od Burberry (a myslím, že jsem KONEČNĚ našla svoji vůni…).

Co vy a Řím? Máte také místa, kam se rádi vracíte i po několikáté?

    Odpovědět