TIPY

Oblíbenci na Instagramu

26. 6. 2018

O tom, jak je Instagram zlý a všechny štve, slyšíme z každé strany. Jak je plný reklam, všichni se zaprodávají, sbírají čísla, jsou nepřejícní, závidí a mohla bych pokračovat, list je celkem dlouhý. Převládají ty špatné pocity, které mnou taky v posledních pár týdnech bují a proto jsem spíš off než přítomna. Dala jsem si čas popřemýšlet, co dál a zkoušela to vzít celé za jiný, ten pozitivní konec. Připomenou si, proč mám tuto upgradovanou platformu ráda, co bylo to hlavní, co mě tak strhlo a proč jsem tam začala trávit tolik času.

A tak jsem si jeden večer sedla a vše si sepsala. Kdo a co mě vůbec baví. A jsou to:

  1. Vtipné maminky. V dobrém jim závidím schopnost pobavit široké publikum. To musí mít člověk v sobě a bohužel, moje parketa to rozhodně není- i když si říkám, že ve společnosti, kde se cítím příjemně, celkem vtipná jsem. Nicméně ta jejich bezprostřednost, nadhled, cit pro dokonalé popsání situace, kdy se širokým úsměvem přikyvujete a v duchu si říkáte- super, nejsem jediná, tak proč to beru tak dramaticky, když je to vlastně k smíchu? Jsou to maminky, které nám ulehčují život, humorem pomáhají setřást nepříjemné pocity, které často máme. A je to vlastně hrozně fajn! Mezi moje nejoblíbenější patří určitě Lucka Feriková Peťa ze Zmatkymatky a pak holky z MámyvbrněPokud to mám brát mimo rodičovství, miluji Evelyn. Ta mě rozesměje pokaždé!
  2. Autentické maminky. Tedy ty, co mluví o problémech. Ptají se a diskutují. Předávají informace, předávají vyzkoušené rady a tipy a jsou tady pro ostatní. Když pak najedu na jejich profil, cítím velmi pozitivní energii, na fotky se moc ráda dívám a když si vyměníme sem- tam nějakou zprávu, jsou příjemné, přející, nikdy nejdou do konfliktu a v podstatě jsme tak nějak na jedné vlně. Jsou to ženy, u kterých jsem snad nikdy v životě neměla špatný pocit a to je pro mě v poslední době hlavní ukazatel toho, koho budu a nebudu sledovat. Patří tam na 100% Lucka Ouradová Verunka aka Kordules (která má mimochodem i úžasnou značku Matylda&Hugo shop) a pak i Lucka ze Schoolofmylife (Lucka má i youtube kanál, určitě mrkněte, ZDE). 
  3. Blogomámy. Samostatná skupina. Jsou to maminky, které mimo instagram stíhají i psát blogy. Pyšní se krásnými fotkami a většinou vše vypadá hrozně idylicky 🙂 Nicméně já sama vím, kolik práce za tím je- ne jenom tvořit krásné fotky na IG, ale vymýšlet i obsah na blog, fotit, upravovat a pak, v neposlední řadě, čekat na reakce čtenářů. Je to dřina, jenomže pokud vás to baví, tak velmi rády makáte- i po večerech 🙂 Přiznám se, že moc blogy sama nečtu. A to ze 2 důvodů- nemám tolik času a jsem ráda autentická, což znamená, že se trošku obávám, abych pak nesklouzávala k přebírání témat. Resp. se snažím psát o věcech, které třeba ještě nikdo nenakousl- i když, co já vím, když blogy moc nečtu 😀 Občas se ale podívám a to jdu rovnou tam, kde je jistota kvality. Za mě prostě nejkrásněji píše Lucka ze Thu Hubs.
    Myslím, že má dar od Boha, ta se mohla s perem rovnou narodit 🙂 Hodně mi připomíná mou kamarádku z dětství, která psala povídky a já byla k jejím řádkům přikovaná, úplně hypnotizovaná. Tak nějak to je i s články od Lucky, blog ZDE. Dále tam patří i Pája. Její těhotenstký fotky totálně žeru, má nádherný instagram, myslím, že si ho vypiplala k dokonalosti a pokud zajdu i na blog, moc dobře se mi čte, je takový lidský a vlídný (ZDE). Ze slovenských blogů je to na 100% Dorotagreta , Miška dovedla instagramové fotky a jejich prezentaci k dokonalosti a Minidiamondblog, které růžový feed je rozpoznatelný na první dobrou-mimo to je to úžasná osoba 🙂
  4. Food mámy a blogerky. Mám jich několik oblíbených. Přiznávám, že je to způsobené i tím, že se s nimi občas vídám naživo, na druhou stranu já jídlo miluji a vyžívám se v dokonalých fotkách snídaní a obědů 🙂 Kdyby tak někdo chtěl a přijel mi uvařit 😀 Když se rozhodnu, že jdu hubnout nebo vylepšit životosprávu, vždy hledám vše u Mišky z yummymummyfoodie. Mimo jiné je to už i kamarádka a úžasná maminka. Mezi mé oblíbené snídaňové profily patří ten od Barči z mamapecedoma. Co se týče fotek, které se mi hrozně líbí a je to pastva pro oči, tak je to určitě Ivka z Catandcook. No a nesmí chybět Kačka ze Smoothcooking, kterou mám hrozně ráda i jako osobu, protože je neuvěřitelně příjemná, hodná a lidská 🙂 A v neposlední řadě Janča z Janaduff. Velmi specifická, rozhodně zajímavá a velmi milá, abyste věděly 🙂 
  5. Malé účty. I ty ráda sleduji. Ráda sdílím dál. Jsou to maminky, které mě baví jak stylem, tak přístupem k životu. Jsou moc milé, pomáhají si vzájemně a nějak tam není patrné žádné závidění nebo nepřejícnost. Vidím, jak se z nich stávají kamarádky a jsou na sebe hodné. A to je v dnešní době pro mě nejvíc. Mezi ně třeba patří BarcusaKamča z i.love.cake, kterou znám osobně a mohu říct, že je neuvěřitelně kamarádská a hodná 🙂 Lucka z by–lylu, která je mojí už kamarádkou a také by zasloužila více sledovatelů, protože se fakt snaží a je šikovná 🙂 Nebo třeba Xeniehambalek, která má neskutečné fotky a já se kochám každou jednou z nich.

Těch účtů, které mám fakt ráda, je ještě mraky. Teď jsem vám vypíchla, co mě zrovna jako první napadlo, tak snad se ostatní neurazí 🙂

Doufám, že vás nálož mých oblíbenců bavila 🙂 Klidně napiště do komentáře, koho sledujete rády vy. Případně co máte na instagramu nejraději. Žádna negativa, jenom pozitiva 🙂 Třeba já mám nejraději to, že jsem tam skutečně potkala holky, se kterými si rozumím a když se potkáme, upřímně se rády vidíme.

Zkusme si vše vyfiltrovat. Nic se nestane, pokud přestanete sledovat účty, které vám žádnou radost nepřináší. Sledujte jenom ty, které vám ten den rozradostní nebo přinesou užitek 🙂 Pryč s tou věčnou negací, vše je vlastně jenom virtuální a je potřeba brát i v potaz, že mnohdy to, jací se lidé zdají být na sociálních sítích, bývá vzdáleno realitě. A víte proč? Protože vidíte pouze střípky, vidíte pouze psané slovo a případně pár 15s videí a z toho si vytváříte obrázek, který nemusí vůbec vypovídat skutečnosti 🙂 Protože toho člověka neznáte, nevidíte třeba tón jakým danou věc přednese, nebo mimiku tváře, která hodně napoví.

Takže berme to s lehkostí, buďme rády, že žijeme i reálné životy a zas tak moc se nenechme chytit do pasti Instagramu 🙂

Odpovědět