TIPY

NEW SHOES IN THE HOUSE

19. 10. 2017

Pokud si některé z vás pamatují, před létem jsem se docela sháněla po sandálkách pro obě děti. Já jsem v tom jaksi hrozně vybíravá, pro mě musí bota vypadat moderně a hezky a k tomu být havně zdravá. A není to úplně jednoduché takové boty pro děti někde sehnat. Ty hezké a moderní se většinou prodávají v řetězcích, kde nejsem 100% ztotožněna s myšlenkou, že jsou pro tak malé děti vhodné.

Podle rad odborníků je totiž důležité, jaké botky pro dítě vybereme a to kvůli formování nožky a následným možným problémům i v dospělosti.

Obecně se doporučuje nechat děti běhat naboso. Co nejvíc. Není tím ale myšleno naboso doma, spíš venku po nerovném povrchu.

My to tak třeba děláme skoro celé léto. Když jsme venku na písku, býváme z velké části jediní, kteří si boty zují- i já 😀

Zhruba před rokem jsem se začala zajímat o dětské boty více do hloubky. U Laury jsem měla oblíbenou celou dobu jednu značku českého výrobce a jelikož jsem byla spokojená, nic dalšího jsem nezkoušela (konzerva!).

Jenomže pak jsem začala pátrat. Objevila jsem hodně e-shopů, ale popravdě jediná stránka, která mě zaujala už jenom vizuálně a zpracováním, byla stránka Little Shoes. O barefootových botech jsem už kde co slyšela, ale nikdy jsem tomu nevěnovala pozornost. Než jsem si udělala vlastní průzkum a zjistila, že jde o botu, kterou hledám 🙂

Tím, že je podrážka tlustá max 5mm, v podstatě nabodobuje chůzi naboso. Obuv je měkká, flexibilní, je tam velký prostor pro rozvíjení nožky. Nemá vlastně nic tvarovaného, ani stélku a pata je v rovině s prsty.

S čím trošičku bojuji je pevný opatek, který jakoby drží nohu ve správné pozici. Ale říkám si, že kdysi, v dobách našich předků, běhaly všechny děti naboso. A pro mě je to nejpřirozenější způsob pro vyvíjení nohy.

Takže v létě jsme sáhli prvně pro barefoot sandálkách. Filípek měl značku Little Blue Lamb a Laurinka Bobux. S oběma jsem byla nadmíru spokojená, Filip mi bohužel do měsíce ze sandálků vyrostl, ale Laura v těch svých proskákala celé léto 🙂

Na podzim jsem chtěla něco extra. A když se nám podařilo s p. Klárkou navázat spolupráci, zajásala jsem. Protože vám můžu představit zase něco dalšího, co máme osobně vyzkoušeno a věřím tomu.

Tentokrát jsem vybrala podzimní botky od Bobux pro Filipa. Jde o značku z Nového Zélandu, která se proslavila na celém světě hlavně nadčasovostí svých výrobků. Jejich boty dělí do několika kategorií. My máme Classic, což znamená, že podrážka má pouze 4mm, je mírně tuhá a ohebná. Nošením boty budou ještě víc flexibilní. Jsou pevnější v oblasti paty.

Mají na výběr mnoho modelů, doporučuji se na ně podívat- klidně i jiné značky 🙂

Botky jsou trochu větší, takže předpokládám, že z podzimních se stanou jarní 😀 Ale vůbec mi to nevadí, jsem z nich tak nadšená, že bych si do zásoby klidně nakoupila dalších 5 😀

Chápu, že co se týče zdravých bot, je to takové kontroverzní téma (pro maminky 😀 ). Ale každá si hledáme to, o čem jsme přesvědčené, že je pro děti to nejlepší.

Nejsem ale jenom barefootový maniak 🙂 Samozřejmě máme i normální boty, s pevným opatkem a kotníkem, ale snažím se je střídat.

Jaký máte názor na Barefoot vy? Dbáte na výběr kvalitních bot pro děti?

 

 • Reply
  Adéla S
  22. 3. 2018 at 15:00

  Dobrý den, děkuji ta tip! Já mám pro dceru zatím jen Attipas batefooty a jsem spokojená, nosí je teď v zimě na doma.Jaký máte názor na domácí obuv? Taky volíte barefooty? Sama jsem dost zmatená, protože máme u nás doma tvrdé podlahy a nevím jestli je to na ně ideální😕

  • Reply
   Lucie
   27. 3. 2018 at 10:05

   Doma nechávám děti naboso. Vím, že by se asi nemělo, ale já nejsem příznivce papuč a tak 🙂

Odpovědět