CESTOVANI TIPY

NÁKUPY V NY- RADY, TIPY A CENY

14. 10. 2017

Jedna z věcí, na kterou jsem se těšila než jsme odlétaly, byly nákupy. Co jsem slyšela, tak v Americe se vždy dalo hezky nakoupit- ceny totiž byly několikanásobně nižší. Hlavně pokud šlo o elektroniku a oblečení.

Měla jsem v rukávu několik tipů, kam vyrazit a všechny jsme je v podstatě obešly 🙂

Jako první jsme našly Century 21th- objevily jsme dva, kousek od Brooklyn bridge a pak nedaleko Dvojčat. Seženete tam spoustu značek za krásné ceny. Obchoďák měl asi 4 patra, bylo tam hodně lidí a my tam strávily asi 2-3 hodiny 😀

Slevy byly neskutečné, v podstatě 40% a více na většinu oblečení, obuvi a kabelek. Třeba kabelka od Karla Lagerfelda se dala pořídit už za 150$.

Stejně tak zimní bunda od Calvina Kleina, po které jsem pokukovala pro manžela, vyšla zhruba na necelých 100$. A spodní prádlo od něj? Sada kalhotek a podprsenky za 20$.

Našly jsme tam pár pokladů a tahaly tašky domů 😀

Další doporučení byl outlet Bloomingdales na Broadwayi. Slyšela jsem to od několika lidí, takže jsem se těšila, co najdeme. Bohužel, já byla tedy nesmírně zklamaná. Century 21th bylo totiž krásně srovnané, pode značek a velikostí, přehledné, ale tady to byla jedna velká vetešárna. Úplně se mi nechtělo se v těch kopách přehrabovat- proto nesnáším nakupování ve slevách i u nás. Vše pověšené na ramínkách vedle sebe, neřehledné a já nemám trpělivost si procházet tričko za tričkem…

V podstatě jsme něco málo našly jen v pánském oddělení (nebudu psát co, přece jenom budou Vánoce :-D).

Na co jsem si ale brousila zuby, byl outlet za městem. Hodně jsem četla o tom v New Jersey, ale sama Romí mi řekla, že to byla posledně katastrofa. Že to byl obchoďák jako třeba na Chodově a neměli nic pořádného. Takže jsem studovala a studovala, až jsem našla doporučení na Woodburry Outlet. Jízdenky se tam kupují zvlášť přes různé společnosti, my si vybraly tady tu. Vyzvedly jsme si je na pokladně půl hodiny před odjezdem v 9 ráno a pak jsme nastoupily do autobusu (teda můžeme být rády, že jsme nastoupily 😀 My totiž čekaly u pokladny, než k nám 10 min předem odjezdem přišel pán a ptal se, co tam děláme a že máme čekat venku. A tam nás zase poslali na roh naproti- odtud už autobus jel). Taky jsem četla, že je dobré vzít si s sebou kufr a všechen nákup dát do něj- tak jsem se tomu zasmála- ale jak by se nám hodil! Jako tahat těch několik plných těžkých tašek s sebou, byl vážně očistec.

Autobus zpátky jel v 16:45. Myslela jsem, že 8 hodin nákupů bude až až a bála se, co budeme dělat, pokud se nám nic nebude líbit. No, dopadlo to tak, že jsme se ani nestihly najíst a autobus jsme dobíhaly mezi posledními 😀

Neuvěřitelné místo, přesně tak jsem si outletové městečko představovala. Domečky postavené v divočině, úplně někde uprostřed ničeho. Bylo to tam velké a ani jsme nestihly projít všechno. Já měla jeden důležitý úkol- a to najít jeany pro mého muže. A to je panečku výzva! Tím, že má prodlouženou délku, tak se shánějí skutečně těžce. Dívala jsem se po nich ve všech obchodech, ale nakonec jsem je skutečně ulovila tady- v Levisu 🙂 Byla jsem na sebe moc pyšná- a jako za 20$???? Masakr.

Samozřejmě, že jsme zavítaly k Tommymu Hilfigerovi, Calvinu Kleinovi, Gap byl další zastávka. Všude měly hromady věcí s mega slevami a my nevěděly, co zkoušet a brát dřív. Nákupní horečka 😀 Ale když si to pak představíte- tady polo tričko od Hilfigera koupíte za kolik- 1200,-? Tam ho koupíte zhruba za 500,- i s daní (která se připočítává k nákupu až při placení, tak bacha na to!).

Byly tam i značky typu Gucci, Prada, Louis Vuitton, Versace, Chloé, Balenciaga, atd… Tam jsme spíš jen nakoukly – na to já nemám ani ve slevách 😀 Nicméně třeba Michael Kors byl tady taky a daly se koupit hodně levné kabelky (třeba večerní malá za 150$).

Takže tam jsme nakoupily hodně věcí, jediné, co nás zklamalo, byla absence Victoria’s secret 😀 Tu jsme si vynahradily pak mimo to. Našly jsme asi 3 patrový obchod na 38st. Dalo se tam taky krásně nakoupit, v podstatě slevy na nákup více kusů všeho. 5 ks kalhotek 10-28$. Takže mám zásobu na rok 😀 A konečně i legínky, po kterých jsem toužila… Co mi chybí, je mikina, ale žádná se mi nelíbila.

Poslední obchod, který stojí za zmínku je Macy’s. Narazily jsme na něj náhodou, když jsme mířily na vyhlídku Empire 🙂 Nejsou tam sice slevy jak v ostatních “outletech”, ale dá se krásně nakoupit i tam, například kosmetika. My jsme objevily Keihl’s a všichni, kdo máme se značkou zkušenosti víme, jak je drahá. Co myslíte, jak jsme s nákupem dopadly? Ano, levně… Já mám veliký šampon, kondicioner a koncentrát z arganu za zhruba 1200,-.

Takže když to shrnu, ano, vyplatí se tam nakupovat i teď- a to dost. Jediné, na co bych Vás upozornila je celní kontrola na letišti- což se nám stalo. Naštěstí kufry nakonec neotevřeli, ale měly jsme na mále. Pro jistotu jsme před odletem odstřihly všechny cenovky a štítky- ale nepřijde mi to 2x fér, když si kupujete věci pro sebe a rodinu. Chápu v případě, že nakupujete obrovské množství věcí a pak prodáváte dál…

Co se týče jídla a ostatních věcí (vstupy, metro, bydlení, atd), tak jsou ceny vysoké a je tam dost draho. Obyčejný sendvič stojí v průměru 7-10$, jídlo v restauraci taky není úplně nejlevnější. Ale o tom zase příště, až Vám napíšu článek o našem stravování v NY 😀

    Odpovědět