TIPY ZIVOT

Měsíc s dietou v krabičce- jaké to bylo?

22. 6. 2020

Článek vznikl ve spolupráci s Dietavkrabičce.

Zhruba před 2 měsíci mi ve zprávách přistála nabídka vyzkoušet měsíční program s Dietou v krabičce. Nechala jsem si skutečně dlouhou chvíli na rozmyšlenou. Nebyla jsem si jistá, zda budu spokojená vzhledem k tomu, že už jednou jsem něco podobného absolvovala a výsledek byl katastrofální.

Věc, která mi pomohla se rozhodnout, byla vlastně moje lenost a pohodlí. Děti se mi totiž tento školní rok už nevrátily do školky a vařit každý den oběd, chodit do práce a mít je s sebou 24/7 je pořádný záhul. Řekla jsem si tedy, že každá pomoc a hlavně ta s jídlem je vítaná. Další pro bylo i to, že od března jsem začala aktivně cvičit a také řešit zdravější způsob stravování. Krabičky by mi tedy pomohly udržet kalorie tam, kde jsem potřebovala.

Zvolila jsem si 2 programy. Pro děti a manžela program Žiju zdravě, který má denní příjem cca 8000Kj a pro mě program Hubnu žena s cca 5000kj (což je asi pouhých 1200kcal)- programy naleznete ZDE. Když jsem to dávala na IG, strhla se vlna nevyžádaných rad, jak je to málo a jak si tím mohu ublížit. Absolutně bez informací, jak to mám celé v plánu, jsem okamžitě byla peskována.

Pravda je, že 1200kcal je strašně málo a neměl by s tím nikdo asi moc hazardovat. Zhubnete, ale je dost pravděpodobné, že to pak vše naberete zpět. Což není úplně ideální řešení. Nejlepší radu, kterou vám můžu dát, je nechat si vypočítat denní příjem kcal u dobrého výživového poradce. A podle toho začít řešit jídlo.

Já jsem měla vypočteno cca 1800kcal, snížila jsem to na cca 1500- 1600kcal a podle toho si vybrala program. Chtěla jsem mít totiž rezervu, kterou jsem si mohla naplnit dle libosti a UDRŽET SE PSYCHICKY V POHODĚ. 300/400 kcal se mi dařilo doplnit proteinem po cvičení, kávou a i nějakým dortíkem nebo sladkou tečkou po obědě 🙂

A teď k samotným krabičkám. Den předem přijede kurýr (nebo si je vyzvednete na výdejním místě) a dostanete v tašce jídlo na další den složené z 5 porcí. Snídaně, svačina 1, oběd, svačina 2 a večeře. Jídlo je bohužel balené v plastu. Probírala jsem to s firmou a je to pouze kvůli hygieně, legislativa totiž nepovoluje jiné balení. Nicméně se snaží životnímu prostředí ulevit alespoň jak to jde a jídlo je v jednorázových 100% recyklovatelných plastových mističkách. V balíčku také naleznete jídelní lístek s výpočtem výživových hodnot každého jídla- což já považuji za geniální věc, máte úplný přehled. Zkoušela jsem ze začátku jídla zadávat i do kalorických tabulek a světe div se- sedělo to 🙂 Tak už jsem to pak přestala dělat a věřila tomu, co bylo na papíře.

Co se týče chuti- tady nemám absolutně co vytknout. Vždy mi 100% chutnalo. I když mnohdy jídlo vypadalo prazvláštně, jako ze školní jídelny, stačilo zakousnout a předsudky šly stranou. Abych vlastně nelhala- stalo se jednou, jedinkrát, že mi oběd nechutnal. Za celou dobu. Jedli jsme vše s chutí já, děti i manžel.

Když shrnu pocity z celého měsíce, jsem nad míru spokojená. Nemám jedinou výtku. Zkusila jsem sepsat nějaká pro a proti, co mi z krabiček vyplynula, abych vám to třeba trochu přiblížila, pokud je plánujete zkusit.

PRO:

 1. ušetříte hromadu času přípravou jídla
 2. máte přehled o denním příjmu a složení potravin
 3. jídla jsou chutná a zasytí na celý den-odpadnou vám chutě na mlsání. A to chceš!
 4. pokud si objednáte jídla dlouhodobě, vyjde vás jeden den pouze na 309,- (je v tom 5 porcí!)
 5. Zhubnete. Pokud nemáte disciplínu v jídle a příjem kalorií je vysoký, tak se vám to určitě povede. Já program hlavně potřebovala na nastartování metabolizmu a myslím, že se to celkem povedlo. Však ty výsledky s cvičením znáte (dám vám níže i foto 🙂 ).

PROTI:

 1. největší proti je asi ten odpad. Pokud jej hodně řešíte, asi z toho budete šediví. Bohužel jinak to teď skutečně nejde :-/
 2. Objemný balíček. Tím, že já měla 3 programy, měla jsem co dělat naskládat vše do lednice- na druhou stranu jsem měsíc nevařila, tak se to vešlo 😀
 3. Problém s hodinou dovozu- tady jsem měla jediný problém, že ač byl dovoz objednán po 17h, jídlo mi vozili kolem 13h. V týdnu mi to nevadilo, protože jej přivezli do práce. Ale v neděli už to byl celkem problém, když jsme vyjeli někam pryč, museli jsme prosit sousedy, jestli by nám balíčky vzali :-/ Ale tohle se třeba dá nějak domluvit… Netuším
 4. Cena. Samozřejmě. Na jednu stranu je to levné, pokud si program zakoupíte na čtvrt roku, na druhou stranu- nevím kolik z nás má tolik peněz pohromadě najednou. Záleží asi co chcete, zase pokud je to měsíc, platíte cca 6877,- (bez víkendů). Kdybych neměla rodinu a byla sama, jdu do toho na 100%.

Poslední věc- můžete samozřejmě krabičky na týden pouze vyzkoušet a uvidíte. Já myslím, že budete spokojené.

A skvělá zpráva na závěr- mám tady slevu 1000,- na jakýkoliv měsíční program 🙂 Tak se vám to celkem hezky zlevní.

Kód: LUCIE1000 (platný ode dneška!) na stránkách Dietavkrabičce.

Tak dejte vědět, pokud do toho půjdete 🙂

No a tady je výsledek několika měsíců. Nemůže za to pouze strava! Pravidelně každý den cvičím. Vždy to jde ruka v ruce 🙂

  Odpovědět