TIPY

KAM ZAJÍT V PRAZE NA BRUNCH vol.1

23. 4. 2017

Když jsme začaly s Romčou obcházet bistra, kde podávají snídaně, ze začátku nás ani nenapadlo, že se z toho stane zvyk. První myšlenka přišla vlastně až na druhém “rande”, kdy jsme si slíbily, že objevování, zkoušení a ochutnávaní, bude naše tradice. Ono utrhnout se jenom tak od dětí nebo práce je pro nás obě celkem těžký oříšek. Ale jednou měsíčně zvládnutelný (i když tento měsíc už vlastně podruhé!).

Takže vybereme náhodně sobotu v měsíci, kterou máme obě volno (a já hlídání), najdeme na netu restauraci, která se nám líbí a zdá se, že stojí za vyzkoušení a vyrazíme.

Jenomže ono to není jenom tak- tyto bistra bývají o víkendech přeplněná. Popravdě je celkem štěstí najít nějaké místo- rezervace se nedělají. Už dvakrát se nám povedlo přijít tak, že zrovna někdo odcházel- naštěstí.

Tak mě napadlo, že rovnou zkombinuji dobré s užitečným a budu Vám přinášet recenze, podložené vlastní zkušeností, z míst, které jsme navštívily. A aby to bylo komplexnější, v jednom článku naleznete vždy 3 navštívená místa (což matematici snadno spočítají- podle četnosti našich výletů to vychází 1 článek za 3 měsíce 😀 ).

Coffee Room ****

Ano, profláklá kavárna. Ale ruku na srdce- když o tom pořád slyšíme, kdo by jej nechtěl navštívit? My dorazily v době, kdy nebylo volné žádné místo a zůstaly na nás barové židle u vchodu. Jak na hanbě 🙂 Coffee Room je totiž hrozně maličký, celou místnost tvoří prodejní pult, asi 4 stoly a pak bar u okna a vchodu. Toť vše. Mimo to si ještě chodí zákazníci kupovat kafe do kelímku, takže mezi stoly stojí fronty a tlačí se tam jeden na druhého. To jediné ale pokládám za velký mínus.

Naštěstí než jsme si objednaly, uvolnil se maličký stůl. Fotit byla skutečně věda, nemohly jsme se ani odsunout na židli.

Jinak jídlo je přímo božské- alespoň to, co jsme si daly my. Chleba s avokádem, sušenými rajčaty, na rukole s krémovým sýrem, je nebe v puse. Přísahám že jsem lepší nejedla- od té doby si ho dělám doma 😀

Chleba je čerstvý a nadýchaný. My si k tomu přiobjednaly ještě sladkou tečku a to banánový chleba s arašídovým máslem, banány a javorovým sirupem- zase se opakuji, lahoda.

A kafe mají zatím nejlepší, co jsem měla. Vlastně právě tady jsem asi poprvé v životě vypila svoje capuccino úplně bez cukru (děkuji Romi) a od té doby v tom pokračuji. Ale kafe jako tam, jsem zatím ještě jinde neobjevila.

K obsluze nemám žádné připomínky, byli moc milí. Ceny jsou trochu vyšší, ale myslím, že kvalitě odpovídají.

Uděluji tedy 4 hvězdy z 5 a to právě kvůli stísněnému prostoru.

The Farm *****


Tady ten podnik na Letné jsem objevila úplnou náhodou, když jsem si jela pro pas na ambasádu. Úplně se mi vybavuje, jak sedím v autě, koukám z okénka a najednou mě pleskl přes oči velký nápis, obrovská prosklenná výloha a hromada lidí. Vzala jsem okamžitě telefon, začala googlit- a našla 🙂

Rezervace se přijímají, což jsme bohužel nevěděly. Prostě jsme v deset dorazily a opařeně zůstaly stát u pultu. Bylo narváno- kompletně. Naštěstí byla přítomna moc milá paní (možná p. majitelka?), která celkem korigovala přívaly návštěvníků. My jsme dorazily za 5 dvanáct, akorát se uvolnilo místo a my si mohly v klidu sednout.

Interiér stojí za to vidět. Cítila jsem se skvěle, pastva pro oči. U pokladny mají dokonce velký barel s vodou, kde si ji můžete zdarma načepovat. Super!

Jinak Menu mají skutečně bohaté, vajíčka na milion způsobů, sladkou snídani… Troufám si říct, že si vybere každý.

Já si objednala omeletu se sýrem, Romča vajíčka benedikt. Ale vrcholem byly francouzské toasty- jestli jste je nikdy neměly nebo jste naopak jejich milovníkem, TADY si je rozhodně dejte!!! My je jenom chtěly ochutnat. Když je donesli, neskončily jsme s jezením, dokud nebyl talíř prázdný. Přísahám, že lepší jsem ještě nejedla.

Omeleta byla skvělá, nevysušená, měkká, k tomu salátek z polníčku- přesně, jak to mám ráda.

Kafe nám přinesli v roztomilých hrníčcích. Velké plus mají za nabídku Mimosi, která se v době brunche hodně podává třeba v Americe (nebo alespoň ve filmech 😀 ).

Obsluha je tady moc milá, prostor velký. Popravdě se nedivím, že bývá plno. Takže pokud půjdete zkusit, určitě si udělejte rezervaci.

Ceny taky vyšší- nicméně stojí to tam za to!

The Farm má u mě plný počet, nenašla jsem žádnou chybu. Ještě i záchody vypadají skvěle 🙂

Kavárna Místo ***

Sem jsme se vydaly úplně neplánovaně ze dne na den. Dokonce jsme původně chtěly do “Můj šálek kávy”, což spadá pod jednu značku. Romča ale nadhodila, že tam už byla a na focení tedy nic moc, tak jsme zkusily zajet do Dejvic (jinak jak kdyby kamenem dohodil od The Farm).

Tentokrát jsme s rezervací nepochodily, tak jsme se rozhodly přijet rovnou na 9, kdy otevírají. Kavárna je nová, celá dřevěná a velká. Takže interiér nádherný, kombinace s pohledovým betonem funguje dokonale 🙂

Místo jsme si našly u okna, kvůli světlu. Normálně by ho asi bylo hodně, venku ale od rána pršelo, takže stejně nic moc.

Objednaly jsme si každá anglickou snídani, tradičně kafe a sladkou tečku v podobě pohankových lívanců.

Jako obvykle, než jsme vše stihly vyfotit, jídlo bylo studené 😀 Nicméně výborné- k anglické snídani nemám ani jednu výtku. Na talíři bylo vše, co mělo a skutečně nám chutnalo.

Bohužel, co mi už nejelo, bylo kafe. Nevím, zda to bylo přímo kávou nebo mlékem, nicméně mělo  nakyslou chuť- a to já fakt nerada.

Další mínus bych dala za lívance. Přinesli nám na talíři dvě obrovské placky polité smetanou a na vrchu byl kompot (myslím, že čerstvým ovocem by udělali úplně jiný dojem). Lívance byly hutné, taková buchta. Což já si pod pojmem lívanec představím lehkou, nadýchanou placičku (možná to bylo tou pohankovou moukou? Nevím…)

Obsluha byla i tady moc milá, dokonce se usmívali a krásně zdravili hned po otevíračce, což je velké plus.

Ceny jsou průměrné, určitě levnější než předcházející restaurace.

V průběhu hodiny byla kavárna úplně plná. Tak asi budeme chodit na otevíračky 🙂

Dávám 3 hvězdy z 5 a to kvůli lívancům (nabídku snídaně mají skutečně malou, tak by na nich asi mohli víc zapracovat) a špatné kávě.

    Odpovědět