TIPY

TESTOVÁNO: MYTÍ OKEN S KÄRCHER

23. 5. 2017

Když jsem dostala nabídku vyzkoušet akustěrku od Kärcheru, moje srdce zajásalo. Nesnáším totiž mytí oken- přiznám se bez okolků. A hlavně, když je jich hodně. V našem bytě jich dohromady máme 11. K tomu zasklená dlouhá lodžie. Takže každý rok je pro mě utrpení se do mytí vůbec pouštět.

Obyčejně mi trvá celý týden, než skončím. Hezky si to rozložím, každý den jeden pokoj. Jenomže pak se mi v bytě válí hromada věcí, které k tomu normálně člověk potřebuje (jako čistič okna, houbička na mytí, stěrka a pak samozřejmě hadr na vodu, která z toho vždy strašně kape a já mám mokrou celou podlahu). Říkám, čisté utrpení.

Po rozbalení Kärchru jsem byla chvilku nepříjemně překvapená. Já totiž měla přestavu, že bude potřeba jenom jednoho jediného přístroje, který udělá vše. Ukázalo se, že ne. Celý set obsahuje jednu nádobu se sprejem a “hadříkem” na umytí a pak přímo čistič oken na zbytek práce.

Nicméně počet potřebných propriet ubyde o 50%.

Namíchala jsem si čistící roztok (předpokládám, že při koupi máte pár vodiček v balení, zbytek se snad dá dokoupit 😀 ) a šla na to.

Schválně jsem si zapla stopky. Dvě okna v jednom pokoji mi trvalo umýt přesně 5 minut (bez rámů). Binec žádný, rychlost velká a docela mě to i bavilo.

Co mě už nebaví je mytí zbytku okna, ale na to asi ještě nikdo žádnou vychytávku nevymyslel- nebo jo???

Jo a stihla jsem si umýt i všechny zrcadla 😀 Funguje to i na ně!

Na umytí VŠECH oken v bytě mi stačilo půl dne. Což je krásné, ale stejně otravné :-/

Takže bych to shrnula následovně:

*pokud myjete okna často, doporučuji si ho koupit. Ušetříte si tím hromadu času.

*cena je celkem vysoká (Kärcher WV5 premium)- i když v poměru k výkonu se nedivím. V mém případě jsem ráda, že jsem si mohla umýt okna rychle a skvěle, bohužel v nejbližší době si ho stejně nebudu moct dovolit pořídit :-/

*okna jsou vyleštěná bez šmouh- ale! A to bude možná moje chyba, občas tam někde nějaká čára zůstane. Asi moc pospíchám 😀

*pokud máte na oknech nebo zrcadlech velkou špínu- jako třeba na mém zrcadle v ložnici byly zbytky jídla od Filipa, jak po něm furt šmatlá- tak Vám to ten mycí nástavec nevyčistí. Musíte na to vzít houbičku a pořádně vyčistit, než použijete Kärcher.

*mytí oken nesnáším úplně stejně jako předtím 😀 Ale tentokrát to bylo menší utrpení, jelikož celý proces šel o hodně rychleji. Nebýt mytí rámů, tak jsem vše sfoukla do hodiny- dvou.

Takže ještě jednou děkuji za vyzkoušení a určitě doporučuji, pokud na to máte budget 🙂 Skládání a čištění je také velmi jednoduché. Moje očekávání Kärcher nezklamal.

PS: Až do 1.6. probíhá hlasování za Mama blog roku TADY. Hlasuje se každý den, takže pokud mě chcete podpořit, budu moc ráda 🙂

Jako každá soutěž- jak mamablog tak blogerky- celkem solidně masíruje čtenáře a vyzývá k hlasování. Já s tím celkem bojuji (ostatně jako HODNĚ maminek blogerek)- na jednu stranu Vás tím nechci pořád obtěžovat a prosit o hlasy, na druhou stranu je velká konkurence… Když nad tím přemýšlím, stejně hlasování v podstatě neodráží vůbec nic :-/

Takže vím, že jsem otravná, proto o tom píšu naposled. Nějak vnitřně necítím, že každodenní připomínání je ta cesta, kterou bych se chtěla vydat. Ostatně jsem hodně dlouho přemýšlela, jestli se vůbec soutěže účastnit :-/

Naposledy:

Hlasování je hned na přední straně, srolujete úplně dolů, vyplníte tabulku, zaškrtnete blog a je to 🙂

    Odpovědět