KNIHA

Co se stane, když se odevzdá knížka do tiskárny + Titulka

10. 11. 2020

Jak tak ubíhají listopadové dny, každým dalším se blížíme ke zdárnému konci a k tomu, abychom už konečně všechny držely v rukou tištěnou knížku.

Musím se přiznat, že s odevzdáním všech podkladů, které šly do tiskárny skutečně až v poslední možný termín, přišlo velmi podivné stadium mého bytí, kdy jsem absolutně kreativně utlumená a mrskám se v jakési podivné depresi. Jako bych něco důležitého ztratila? Nebo jsem spíše do knížky dala kus své duše a srdce a teď čekám, než znovu dorostou 🙂

Včerejšek byl pro mě velkým dnem. Prvotně jsem ani neměla v plánu do tiskárny jezdit, ale moje milovaná Miška mi řekla, že je to nutnost, udělala si volno a v podstatě ze dne na den jsme vyjely (já se totiž dozvěděla ve čtvrtek odpoledne, že se tiskne v pondělí 😀 ). Šest hodin v autě za to rozhodně stálo, vidět na vlastní oči, jak se tvoří sen, tisknou se písmena na papír a barevná obálka je připravena být slepena, bylo pro mě dosažením absolutní nirvány. Asi jako kdybych celoživotně brnkala v pokojíčku na kytaru a najednou bych slyšela jednu šuplíkovou hrát v rádiu. A co pak, až knížka skutečně vyjde a začnu vám je odesílat? To bude pro mě jako rockový koncert 😀

Slíbila jsem vám v minulosti nějaké pikošky ze psaní, z čeho jsem třeba čerpala inspiraci, co byla skutečnost. No, pokud někdo čeká, že jsem si prožila příběh Rebeky a Jakuba na vlastní kůži, bohužel ho zklamu. A sebe vlastně také, protože kdo by nechtěl takovou lásku zažít, že jo 😀 Z toho, co jste četly, se ale skutečně stala scéna v sauně 😀 Ano, přesně ta scéna s Petrem. A stalo se to nám s Emčou, když jsme byli v létě na našem romantickém víkendu ve Znojmě 😀 Já tam šla čerpat úplně jinou inspiraci a dostalo se mi tohle 😀 Ale říkám si, darovanému koni… 😀 Víc pikošek vám teď asi neřeknu, páč jste se dostaly pouze ke konci 12 kapitoly, ale třeba si něco řekneme v lednu, až budete mít přečteno až do konce.

No a teď k velkému odhalení. Na knížce se mnou velmi aktivně a tvrdě pracovaly 4 skvělé ženy.

Jako první to byla Janča Duffková, která mi ze začátku pomáhala dělat korekce na blog (ještě v době, kdy knížka v plánu nebyla) a já ji takhle strašně moc děkuji za tu prvotní pomoc a vlastně i ujištění, že je knížka fakt dobrá.

Když už bylo těch korekcí vážně hodně, knížka postoupila k Lence. Ta na tom makala pomalu denně, obě jsme byly ponořené do textů, neustále si to mezi sebou přehazovaly, doplňovaly, upravovaly a přepisovaly. Byla a je skvělá a já strašně moc děkuji, že jsme se vůbec takhle potkaly.

Dále patří velké dík Lucce, mé ilustrátorce. Tady přichází takový zvláštní osudový zvrat. Původně jsem měla na ilustrace domluveného někoho jiného, bohužel by to časově nezvládla, tak jsem se obrátila na vás na IG. A tehdy mi napsala moje nejlepší kamarádka, že má právě kamarádku, která kreslí a mohlo by se mi to líbit (kdo dá lepší radu než někdo, kdo vás opravdu zná? 🙂 ). No a já se podívala na IG a absolutně se zamilovala, propadla a cítila, že to je to ono. Že tohle k mé knize 100% sedí a pasuje. Čeká vás k příběhu 9 nádherných ilustrací, díky kterým bude zážitek ze čtení ještě lepší. Lucka mi samozřejmě i nakreslila titulní stránku, na které pracovala asi nejdelší dobu a já musím říct, že výsledek absolutně předčil má očekávání a já se do Jakuba absolutně zamilovala (btw tuto ilustraci mám jako šetřič obrazovky na telefonu a pozadí na apple watch 😀 ).

No a poslední skvělá žena, která za knížkou stojí, je Kačka. Ta mi byla doporučena jako už taková “dvorní grafička” blogerek, které publikovaly kuchařky 🙂 Byla skvělá, její pohled na uspořádání knížky, na vizuál, pomoc s každou prkotinou, která mě napadla. Prostě jsem neskonale vděčná a za to, jak bude celá knížka nakonec vypadat, může ona 🙂

No a teď k té titulce… Tramtadadá, snad se bude líbit stejně tak jako mě!

PS: poslední věc, na kterou nechci zapomenou. Předobjednávky a eshop! Podle plánu by snad měl být funkční příští týden. Já pevně věřím a doufám, že technicky je to v pořádku (dělala jsem ho ale sama, tak bůh ví :-D). Takže se připravte, 16.11. tradičně v pondělí, spouštíme předobjednávky!

 • Reply
  Nietschová Bohumila
  10. 11. 2020 at 20:05

  No nádhera!!! Už se moc těším až si nadělím knihu pod stromeček 👏😘👍🎄🍀🥂

 • Reply
  BETTY
  11. 11. 2020 at 7:39

  Teším moc mooc❤️, a budeš posielať aj na Slovensko?

  • Reply
   Lucie
   11. 11. 2020 at 10:45

   jasne, ze budem 🙂

Odpovědět