ZIVOT

#ZAPOZITIVNIMYSL vol.1

19. 6. 2016

Už hrozně dlouhou dobu přemýšlím nad tím, že zavedu pravidelné týdenní okénko úvah. Mám tolik co říct a pořád se trochu obávám, jak moje názory a pocity vezmou cizí lidé. Ne každý je totiž připraven, ne každému jsou tyto témata příjemná, blízká…

Nicméně jsem si řekla, že pokud bych měla ovlivnit i jednoho jediného člověka, tak to za to stojí…

Teď je toho svět plný. Mění se, každým dnem, měsícem a rokem. Jsem si 100% jistá, že to cítíte taky. Čistí se energie, přesouvají, proto se děje všude kolem nás to, co vidíte. Nemyslím jenom v globálu jako jsou migrace, střelby, války a pod. Mám na mysli i malé změny ve Vašem okolí. Všimli jste si?

Představte si hrnec s vodou. Každou minutou se víc vaří, voda šplouchá, až nakonec dosáhne hranice, kdy nám vykypí. A přesně to se teď děje. Bod zlomu byl minulý rok, teď voda teče ven a příští rok už by měl být hrnec odstaven z plotýnky a voda tichá, klidná…

Proč jsem se rozhodla psát zrovna na toto téma? Protože vidím, jak se kolem mě lidí mění. Přestávají být tak moc zahleděni do sebe a vrací se k duchovnu. A čím víc lidí takových je, tím větší dopad to má na nás ostatní. Přitahujeme jeden druhého jako magnet a měníme póli, více se neodpuzujeme.

Minulý rok byl ve znamení pevnosti. Což v překladu znamená, že to, co bylo pevné a mělo budoucnost, tak přečkalo každou katastrofu a více se semklo, upevnilo. To, co být nemělo, křehké a plné nedostatků, se rozpadlo, vymizelo, zničilo se.

Zkuste se zamyslet, jaký jste měli předešlý rok? Jaký rok měli Vaši přátelé, rodina, známí… Každý si něčím prošel, co ho ale mělo zformovat a připravit.

Tento rok dozní všechny negace, musíme být tedy silní a přečkat s vidinou, že ten další rok už bude poklidný, budeme mít čas se zregenerovat a stavět na pevných základech.

 

Vzhledem k probíhající situaci, zakládám novou výzvu! Vyzývám Vás měnit svět k lepšímu. Nechci třídění odpadu, BIO a EKO věci. Chci, aby jste učinili změnu hlavně u VÁS! To je první krok, který mění dění kolem nás. Slyšeli jste o efektu motýlího křídla? Tak přesně to my budeme dělat 🙂

“Lidé mohou změnit svůj život změnou svých myšlenkových postojů.”

(William Blake)

Začneme úplně jednoduše. Každý týden vypíchnete jednu negativní věc, která se Vám stala (určitě aspoň jedna nastane) a napíšete, jak jste se s tím poprali. Jak jste dokázali změnit negativum na pozitivum. Je to velice nelehký úkol, protože je mi jasné, že v prvotním amoku člověk nebude myslet na to, jak situaci s grácií na dobré obrátit, spíše se Vám na jazyk bude tlačit 100 ne moc vybraných slov. Ale aspoň se pokuste. Jestli to nepůjde, stačí napsat, jak by jste událost eventuelně řešili teď, s chladnou hlavou.

Oko za oko není ideální řešení 🙂

Napište mi to sem do komentářů, nebo na instagram pod hashtag  #zapozitivnimysl. Nebudete v tom sami, každý týden napíšu svoji změnu také, je to veliká výzva i pro mě, jelikož jsem z těch, co se jim v prvním momentu paří z hlavy a zčervení od vzteku 😀

Veřím, že celá “akce” má veliký význam jak pro nás, tak pro ostatní.

Vaše filantropka 🙂

    Odpovědět