ZIVOT

WELCOME 31 AND PLEASE, BE AWESOME

7. 2. 2018

A je to tady! Velký den. Překlopila jsem se z krásné 30 na 31. A ač bych mohla psát o tom, co se změnilo a jaké jsou moje další cíle, raději bych psala o tom, za co jsem vděčná.

Když večer uléhám unavená do postele, ráda přemýšlím. Někdy mi hlavou létá tolik myšlenek, že pak nemůžu usnout, ale už jsem se naučila to jakž- takž ovládat.

Minulou noc jsem se přitulila k Filípkovi. Zabořila tvář do jeho vlasů a vdechovala krásnou ještě “miminkovskou” vůni. Byla vděčná za tu chvilku, za to požehnání, že je tady se mnou a já cítím to malinké horké tělíčko, jak se ke mě tiskne. Vděčná, že nás čeká ještě jeden rok spolu doma, než se začnu dívat po práci (Profesie už na mě vystrkuje pomalu zoubky…).

Uvědomila jsem si, že nic víc nepotřebuji. Nic víc teď v této chvíli není. K dokonalosti mi už jenom chyběla Laurinka z druhé strany, která spala ve svém pokojíčku.

Tmou se neslo ticho a pokoj. Mír mnou prostupoval a negativní myšlenky pomalu ztrácely na síle. Zavřela jsem oči a začala počítat, za co vše jsem upřímně vděčná. Protože, po 31 letech, jsem potřebovala poděkovat. Všem, sobě a vesmíru.

Jsem vděčná za nejlepší mámu na světě. Jsem vděčná, že mi dala život. Ač se možná občas chovám jako nevděčné dítě, skutečně si vážím vše, co pro nás dělá. Stejně tak, jak vše, co pro nás kdy udělala. Je to jediný člověk, ke kterému si chodím pro rady, když se rozhoduji ohledně důležitých věcí (i těch nedůležitých). Jediný člověk, kterému řeknu vše, protože vím, že mě nikdy neodsoudí. Ráda s ní sdílím své myšlenky, ráda si s ní povídám a skutečně z celého srdce miluji čas strávený s ní. A jen doufám, že se časem přestěhuje blíž 🙂 Je to moje soulmate. Navždy.

Jsem vděčná za manžela. Ač (jako v každém vztahu) je hodně věcí, ze kterých určitě brzo začnu šedivět, pořád ho miluji 🙂 A nezměnilo se to za celých 10 let, co jsme spolu. Jsem vděčná, že se o nás stará. Že se snaží, abychom nestrádali. Jsem vděčná, že mi nepředhazuje, když si něco koupím 😀 Zná mě. Ví, jaká jsem a co ode mě čekat. Je pár věcí, které by chtěly vylepšit a změnit, ale dávám to za vinu období. A tomu, že celý náš svět se teď točí jenom kolem dětí. Není tedy prostor na vztahu pracovat. I když spolu trávíme hrozně málo času, jsem šťastná za každý večer, kdy spolu usedneme k televizi, otevřeme víno a koukáme na film. To je pro mě dokonalé štěstí- souznění. Nemusíme se k sobě tulit, abychom byli “spolu”.

Jsem vděčná za 2 krásné a zdravé děti. Nebudu lhát, je to strašně těžké. Když se narodila Laurinka, trvalo mi hrozně dlouho, než jsem si zvykla, že už nejde jenom o mě a musím se starat o někoho dalšího, kdo na mně 100% visí. Teď už je to jiné. Nevnímám už sebe jako samostatnou jednotku, ale sebe jako část celku. Když se náhodou stane, že jsem bez nich (což se stává jednou za uherák, my tady nemáme žádné hlídání), hrozně si to užívám. Na druhou stranu mám neustálý pocit, že mi něco schází… Už si to bez nich nedokážu představit. Dýchám pro ně. Vstřebávám každý projev jejich lásky, každý dotek a každé slovo a uvědomuji si, jak zlověstně čas letí a já se musím snažit si co nejvíc vychutnat “tady a teď”.

Jsem vděčná za kamarádky. Za ty moje 3 stálice. Dvě z nich jsou daleko za hranicemi, takže se vídáme akorát když přijedu na Slovensko, nicméně čas tady nehraje roli. Když jsme spolu, je to jako bychom spolu byly před týdnem. Obě už mají děti, takže jsme tak nějak ve stejném módu a prostě “víme”. Známe se desítky let, vědí kdo jsem, já vím jaké jsou ony a je to tak lehké jako letní vánek. Neřešíme, prostě spolu jsme a moc rády. Moje třetí kamarádka je z Prahy. Je to jediný člověk blízko mě, na kterého se můžu spolehnout. Ráda s ní cestuji, ráda s ní chodím na brunche, ráda s ní trávím čas a miluji ji. I když se vidíme méně, pořád jsme tady jedna pro druhou. A nikdy nezapomene na moje děti- a to je něco 🙂

Jsem vděčná za to, co máme. Ač se to někomu může zdát málo a někomu zas moc (záleží dle pohledu), vlastně nám nic neschází. Ano, bojujeme permanentně s financemi, ale to tak má asi drtivá většina mladých rodin. Troufám si říct, že až nastoupím zpátky do práce, odpadne i tento problém- nebo se alespoň o dost zmenší 🙂 V zimě můžeme jet na hory a v létě k moři. Sem- tam se nám podaří ušetřit nějakou korunu a pak zrekonstruovat další část bytu. Pořád máme co dodělávat 🙂 Máme auto a máme bydlení (i když vše poctivě splácíme!). Je hromada věcí, které si dovolit nemůžeme, ale život není jenom o materiálních věcech. A vždy, když na mě přijdou chmurné myšlenky, zkusím se přimět uvědomit si, že jsou rodiny, které jsou na tom o dost hůř. A zastydím se.

Jsem vděčná za to, jak funguje vesmír. Jak má vše svůj důvod. Pokud se vám děje něco “zlého”, tak musíte věřit tomu, že vás to má někam dál posunout. Snažím se na sobě pracovat. Pokud nevím co dál, vyčkávám na nějaké znamení. Vždy přijde. Snažím se kritiku brát konstruktivně, snažím se negativum obrátit na pozitivum a přestat si brát vše “tak moc osobně”. Je to těžké, ale ty nejlepší věci nebývají zadarmo 🙂

Vrhla jsem se po hlavě do čtení. To mi chybělo. Sahám znovu po “duchovních” knížkách, protože cítím, že je teď potřebuji. Snažím se ta slova vstřebávat a uvidíme, kam mě to zavede 🙂

Jsem vlastně celkem vděčný člověk a děkuji za vše. Za to co mám a i za to, co nemám. Nikde není napsáno, že to nikdy mít nebudu 🙂 Vše máme pevně v našich rukou. A pokud nejsme spokojeni tam, kde jsme, není nic jednoduššího, než se posunout dál.

Takže si přeji vše nejlepší a doufám, že ten další rok bude ještě lepší než předcházející, který byl sám o sobě skvělý 🙂

PS: A děkuji mamince za dárky! Materiální okénko, které mě hrozně potěšilo! Stříbrné hodinky jsem měla na svém wishlistu už na Vánoce a nový parfém blush od Burberry je “moje vůně”.

A teď si dáme ještě soutěž! Včera mi přišel balíček kosmetiky zn. Bourjois a jelikož mám momentálně vše a nerada odkládám věci “na potom” (co se týče kosmetiky), tak vám jej věnuji 🙂

Podmínky jsou jednoduché:

1. Musíte dát LIKE mému profilu na FB (tady)

2. V případě, že budete soutěž sdílet dál, budete do slosování zařazení 2x!

3. Zanechejte tady nebo na FB komentář pod soutěžní fotkou- jaký dárek k narozeninám vám udělal největší radost? (Pokud budete komentovat a sdílet přes blog- nezapomeňte mi zanechat e-mail a jméno pod kterým Vás najdu na FB!- kontroluji 🙂 )

Soutěž potrvá do neděle 11.2., v pondělí oznámím výherce. Hodně štěstí!

    Odpovědět