CESTOVANI

TRAVEL DIARY: ROME ♥♥♥

26. 3. 2016

Dnes bych se s Vámi ráda podělila o mojí největší srdcovku a to Řím. Jezdím tam výhradně jenom s jednou svojí kamarádkou. Je to takový “náš” trip, který si vždy 100% nejvíc užijeme (většina fotek je tedy nepublikovatelných 😀 ). Zatím jsme tam byly 2x, ale plánujeme další kolo, až bude druhé dítko více samostatné 🙂


Vždy vyrážíme na 4-5 dnů, letenky kupujeme s předstihem několika měsíců od chartrových společností a vyjdou pár korun. Ubytování máme vyzkoušeno přímo v privátu u moc milých starších paní, které se o nás vždy krásně starají- jak babičky 🙂 Kdo by chtěl, ráda třeba poskytnu nějaké bližší info, protože to fakt stojí za to. Jako hotely jsou krásné, ne že ne, ale být ubytován v Římě u pravých Italů, má něco do sebe.

Lokace je blízko Vatikánu, kam tedy chodíme výlučně pěšky, zabere to tak zhruba půl hodinku. Cestou se vždy někde najíme a jenom tak se projdeme- už jsme většinou unavené z cestování. On ten let dá celkem zabrat a pak jsme poučené nebrat taxi z letiště! Ale jet normálně vlakem do centra a odtud metrem kam potřebujeme. Vyjde to o polovinu levněji.

 Domácí italská snídaně

Celý pobyt vlastně jenom chodíme. Metro využíváme, když už je vzdálenost fakt veliká, ale užíváme si krásy obyčejného rozjímání při chůzi. Člověk objeví tolik nových věcí! Řím má neuvěřitelnou atmosféru, na každém rohu kavárny, plno prťavých obouchaných aut (tam si kupují auta fakt jako spotřebné zboží, které když rozmlátí, vymění za jiné), ruch vykřikujících Italů a samozřejmě hromada turistů 😀

Ani jednou jsme nevynechaly památky. Bez těch si to asi nedokáži ani představit, i když posledně jsme naštěstí vše braly více napohodu a v klidu. Musím říct, že u Kolosea se nic moc nezměnilo, pořád jsou tam fronty kilometrové- stejně tak jako před Vatikánem- a kdo chce jít dovnitř, musí počítat minimálně s hodinou času stráveného v mase lidí. Ale stojí to za to! Hlavně tedy Vatikán, doporučuji si vylézt nahoru do kupole, je odtud krásný výhled na celý Řím 🙂 Někde na meziposchodí mezi kopulí a kostelem, je malá prodejna, kde pracují sestry a prodávají ručně dělané výrobky. Vždy si koupíme krásné růžence nebo náramky s křížky na ruku.

Naše další srdcovka a “must have” zastávka jsou trhy. První rok jsme našly jedny- troufám si říct, že vykřičené- a chodily jsme tam úplně jak začarované 😀 Mají tam vše, co si dokážete představit. Čerstvé ovoce, zeleninu, saláty, koření, sušené bylinky, fresh bylinky, sušené rajčata na kila, pečivo, kytky, atd. Prostě vše. Děláme tam velký nákup domů. Mohu se 100% zaručit za kvalitu, jak sušené rajčata, tak pesta mi vydrží i rok!

Poslední tip- půjčte si kolo! My to udělaly poslední den odjezdu a musím říct, že to byl snad i highlight celého tripu! Za pár hodin jsme stihly objet vše, co jsme pěšky ušly za 3 dny 😀 Pamatuji si, že když jsme byly v Římě prvně, tak taková možnost nebyla, teď se hodně vylepšili a za ne moc peněz se dá kolo pronajmout na celý den.

Už při psaní tohoto článku mám chuť se tam vrátit co nejdříve a snad i konečně dát aspoň jeden večer nějaký bárek! Už posledně byl v plánu, ale když jsme se večer vrátily změsta, padaly jsme obě “na hubu” a fakt nebylo žádné pomyšlení na noční život. Ale třeba by to také byla zajímavá zkušenost 🙂

    Odpovědět