TIPY

TIP PRO VÁS- DĚTSKÁ JÍDELNÍ ŽIDLE

8. 3. 2018

S druhým dítětem nezmizí otázky, které v průběhu jeho života nastanou. Nezmizí po prvním potomkovi, pořád budou aktuální a vy je budete řešit. I když možná už ne tak detailně a precizně 🙂

V momentě, kdy Filip začal jíst příkrmy, mi bylo jasné, že potřebujeme židli. Nebyla jsem úplně v pohodě s tím ho dávat do vajíčka, což někteří rodiče dělají. Vím, že je to jenom na chvilku, ale stejně. Chtěla jsem pro něj vlastní místo. Jelikož ještě neseděl, bylo potřeba polohovatelnou. Jako moudrá matka jsem odložila bokem židli po Lauře. Byla taková obyč plastová, ale sedačka se dala sklopit do pololehu a měla vložku pro “miminka”.

Zhruba do dvou let jsem ji používala jak u Laury, tak teď u Filipa.

U Laurinky jsme pak zjistili, že tím jak je sedačka veliká, tak se nedá zasunout ke stolu. Měla vlastní pultík, ale čím byla Lola větší, tím víc se dožadovala přímo se účastnit obědů jako plnohodnotný člen a mít své místo za stolem.

Hodně často jsme taky chodili na návštěvu k sousedce, která měla pro obě děti rostoucí židle od Stokke. Měla jsem tedy možnost je okouknout a reálně vidět, jak je děti používají.  Laura na ní v pohodě vylezla a vlastně seděla v ideální výšce za stolem s námi.

Doma jsem si pak googlila, co přesně je to za židli. V první chvíli mě odrovnala cena. Přeci jenom 5000,- za židli je sakra dost. Když jsem se ale začetla a zjistila, že ji budou mít už pravděpodobně na celý život, zamyslela jsem se. Stejně jednou budou potřebovat židle k pracovnímu stolu. Stokke Trip Trap je vymyšlena velmi šikovně. Tím jak děti rostou, snižujete sedátko až do velikosti pro dospěláky. Opěrka je dělaná přesně podle potřeb zad, dítě se tedy nijak nehrbí a když se opře, nekazí si záda, protože má dobrou podpěru. A bylo rozhodnuto.

Vydyndala jsem si nějakou zákaznickou slevu (myslím, že jsem tehdy kupovala přes mybabystore a sleva byla 10%- pokud kupujete, určitě se zkuste zeptat) a čekala.

Od té doby Laurinka jinou židli nepoužila. A když Filípek rostl, věděli jsme, že chceme na 100% kupovat tu samou. Přečkali jsme se starou polohovací dokud byl malý (abychom nemuseli kupovat baby set, který se dá na Stokke židli připevnit) a v momentě, kdy se začali s Laurou o její židli prát, jsme si řekli, že je vhodná doba pořídit druhou.

Není žádné tajemství, že já mám značku Stokke hrozně moc ráda. Máme kočárek, který už bohužel na jaře asi prodám, ale lepší kočárek jsem fakt neměla, přísahám!

Máme židli, kterou jsme kupovali zhruba před 3 lety.

A teď máme druhou, i s pultíkem a skvělou výztuží, aby se mu sedělo jak v bavlnce 🙂 Dokonce nám vyryli na zadní stranu i jméno.

Laurince, aby jí nebylo líto, jsme pořídili polštářek pod zadek- skvělá věc! Taky není nejlevnější, ale doporučuji určitě přikoupit. Neklouže, skvěle se nasadí a hlavně, dítě má měkké pod zadečkem.

Pokud je otázka jídelních židlí pro vás aktuální, s klidným srdcem a 100% upřímností doporučuji tuto variantu a volbu. Ty plastové jsou totiž levnější a fajn, ale nezůstanou vám a nakonec je stejně budete muset prodat.

U mamky používáme takovou tu starou dřevěnou jak se dá rozložit pak na stoleček (pamatujete si z dětství?). Ta je taky skvělá, ale pořád- je to pro malé děti, které z ní jednou vyrostou.

Stokke je už navždy 🙂 A pro mě je to jednička ve všem.

*a úplně takový malý tip na závěr- jelikož jsem v několika Stokke skupinkách na FB, jednou za čas má XXX Lutz akci a mají výraznou slevu (zhruba 22%), která se vztahuje i na Stokke židle!  Tak občas sledujte info…

    Odpovědět