ZIVOT

TAKOVÁ NORMÁLNÍ SNÍDANĚ…

26. 2. 2017

Že jsou u nás o víkendu královské snídaně, jsem se už několikrát zmínila. Mám to tak nastavené od mala. Zvyk je železná košile, jak se říká 🙂 Nebyla neděle, kdy bychom se u stolu ráno všichni nesešli a neposnídali stylem, že byla na stole vyložená celá lednice… Takový náš malý soukromý raut. Mamka si v tom vždy hodně libovala a jaksi to přešlo i na mě.

Víkendy jsou stejně nejkrásnější. Sobota je pro mě den, na který se těším celý týden, protože můžu zůstat ráno v posteli a dospat se. Manžel vstává k dětem a já mám svoji snovou chvilku.

A neděle mají svoje kouzlo zase tím, že vyspalá z předchozího dne, vstávám brzy s dětmi. Těším se jak malá, když mohu strávit třeba 2 hodiny u plotny a připravit obrovskou snídani. Nic není lepšího, než když pak Emča vstane, pochvalně popotahuje nosem a láskyplně mě u plotny plácne po zadku 🙂 Kdo by nemiloval ženu v zástěře, že ano?

Nejsem vyhraněným milovníkem té samé snídaně každý den. Potřebuji mít pořád něco jiného. Někdy sladké, někdy slané, někdy obojí. A přesně to vždy najdete u nás na stole. Vajíčka, čerstvé rohlíky z pekárny, máslo, různé druhy salámů a sýrů. Pak také čerstvé koláče, lívance, někdy ovesnou kaši, jindy wafle anebo bábovku. Milujeme avokádo, takže na tabuli nesmí chybět. Také ovoce, jogurty a musli. Teď zrovna zkoušíme nové od Manneru- popravdě DOTEĎ jsem je neobjevila v žádném obchodě, celkem by mě zajímala cena… Nicméně pokud jste fanouškem jejich oplatků, rozhodně vyzkoušejte i snídaňové musli, kde jsou zamíchané také 🙂 Podle testů mají o 30% méně cukru než všechny ostatní musli na trhu. Velké plus za to, že jsou i pro Vegany. Mínus dávám za to, že stejně obsahují palmový olej- a v dnešní době, kdy se tento druh oleje řeší pomalu v každé diskuzi, by ho mohli nahradit něčím zdravějším…

No a právě v neděli sedíme všichni u stolu, povídáme si, smějeme se, nikam nepospícháme. Máme svoji rodinnou chvilku. Dáme si na co máme chuť, jíme, až máme plná břicha, pijeme, dáváme si pusinky, děláme paci- paci a jsme jednoduše šťastní.

 

    Odpovědět