MODA

Podzimní / Zimní Wishlist

3. 11. 2019

Za poslední měsíce se staly 2 věci. Za 1. jsem začala pracovat a za 2. jsem najednou měla i nějakou korunu pro sebe (což byl posledních 5 let docela nonsens a šaty jsem si kupovala tak sporadicky, že jsem ve výsledku měla problém cokoliv zkombinovat).

V září jsem pomalu začala nakupovat a v říjnu jsem se do toho obula o trošičku víc a najednou- voala! Šatník začal dávat smysl a jsem schopna ho kombinovat tak, abych vše unosila a přitom byla elegantní, upravená a každý den “jiná”.

Nemám moc času chodit po obchodech, letos to řeším skoro z 90% online a akorát se pokaždé modlím, aby mi vše bylo. Nesnáším potom vracení- i když třeba HM v tomto funguje bezkonkurenčně, takové Mango je čistá katastrofa. Tam jsem vracela před 2 týdny šaty, které se mi dokonce vrátily zpět jako nepřevzaté, tak jsem je poslala znovu a doteď mi nepřišel ani potvrzovací e-mail (natož vrácená částka).

Není to tak dávno, co jsem podzim vážně nesnášela. Až letos začínám plně vnímat jeho krásy a docela se těším, co za variace dokážu vykouzlit. Moje barevná paleta se celkem mění, ale pořád zůstávám věrná bílé, béžové a růžové (a jejím odstínům). Přišla jsem totiž na to, že to jsou barvy, které mi sluší nejvíc a tak už neexperimentuji a držím se osvědčeného. Stejně je to se střihem. Sahám už pouze po zavinovacích šatech nebo šatech a sukních do A. Oversize věci mě už nechávají chladnou.

Upřednostňuji kvalitu před kvantitou. Dívám se na materiály a složení. Málokdy se už stane, že sáhnu po umělém materiálu (obyčejně je to vážně pouze v případě, že mi kousek skutečně sedne nebo je neuvěřitelně příjemný- třeba ty šaty z kolekce Richarda Allana pro HM. Materiál umělý, ale krásně sedí na těle. Bohužel už jsou skoro vyprodané ). Třeba většina svetrů z výběru je buď bavlna, nebo kašmír nebo příměs vlny- ať je mi na zimu teplíčko 🙂

Začala jsem nosit roláky a nemůžu si je vynachválit. Teď, když je venku taková zima, hodím na sebe tenký vlněný nebo kašmírový svetr s rolákem, kabát a nikde mi nefouká, jsem v teple.

Nedám dopustit na pokrývky hlavy- což jste si jistě všimly. Kromě milovaných baretů jsem letos zařadila i klobouky z Tonaku, ala style první republiky. Jejich elegance je mi totiž nejbližší a cítím se v nich neuvěřitelně žensky.

Tak jsem vám to tu jenom shrnula, ty svoje nákupy (vidíte, je to pouze pár kousků), které ovšem můžete krásně kombinovat a vytvořit si tak několik různých outfitů. Já mám ještě jednu bílou manšestrovou sukni a světlé jeany. Doporučuji si taky zajít do Calzedonie a pořídit pár hezkých punčoch, které každý outfit výrazně pozvednou.

Jediné, co z výběru teda nemám, je ten pásek a kabát 😀 Ale co není, může být. Mám alespoň na co zase šetřit. Co se týče pásku, zprvu jsem chtěla jasně profláklý Gucci pásek se sponou s logem. Naštěstí ho měl za chvilku každý, až se mi zprotivil 😀 Tady ten mi přijde variabilnější, elegantnější a velmi nadčasový. U kabátu mám taky problém, letos chci určitě světlý a hlavně s vysokým podílem vlny nebo kašmíru- ráda bych ho nosila v zimě a nemrzla. Tak uvidíme, co já vím- třeba bude vše ve slevě na Black Friday 🙂

Tak, dámy, toto je tedy pár mých podzimních kousků- jsou některé, které vás zaujaly? Dejte mi vědět!

  • Reply
    All About Candys life
    15. 11. 2019 at 10:44

    Krásný článek! I wishlist. Snad práce stále baví a naplňuje. Co se týče šatníku tak máme podobný styl, ale na podzim zas ráda nosím červenou, to je asi jedné barevného, jinak neutrální barvy nic nezkazí 🙂

Odpovědět