KRÁSA

NEŽ JDU SPÁT…

18. 12. 2016

Moje pleť je hodně citlivá. Projeví se na ní úplně všechno, přes jídlo, nemoci, hormony až po počasí. Jelikož mi bude za 2 měsíce 30, rozhodla jsem se někdy na jaře, že začnu pravidelně navštěvovat kosmetičku. Za tu dobu jsem si na ní tak zvykla, že se stala velmi důležitou součástí mého života. Věřím jí a všemu, co říká. Je to vystudovaná zdravotnice a přistupuje k péči velmi profesionálně.

Diagnostikovala mi pleť a prozradila pár velmi nehezkých věcí o krémech a drahých produktech.

Věděli jste například, že většina kosmetiky v drogeriích se vyrábí z ropy (parabeny)? Například Nivea, kterou jsem já měla hrozně ráda. I když je v nich třeba jenom nepatrné množství, stejně se mi příčí si na pleť nanášet něco takového.

A co třeba neuvěřitelně drahé krémy jako Dior? Tak prosím pěkně, neobsahuje absolutně nic z toho, co reklamuje. Není sice z ropy, ale je to jenom obyčejná parfémová směs.

Odkud to všechno ví? Je studovaná, pravidelně se účastní školení, kde se probírají i tahle témata.

A dobře… I kdybych jí hned všechno nevěřila, věřím rozhodně své pleti a tomu co vidím. A vím, jak dlouho jsem hledala krém, jak v nižší cenové relaci, tak v té vysoké. A nikdy jsem nebyla spokojená. Buď se mi pleť hodně zhoršila a vypadala jsem jako kdyby mi bylo znovu 14 (bohužel v té horší pupínkové variantě!), nebo naopak dále vysychala, což je můj velký problém.

U každého ošetření je mi řečeno, že mám hodně suchou pleť, dělají se mi šupinky a je mi pod kůží vidět žilky, proto mě kolikrát celá kůra hodně bolí.

Tímto jsme se s mojí drahou kosmetičkou dostaly k tomu, že jsem koupila a vyzkoušela kosmetiku doporučenou právě od ní. A mohu s klidem říci, že 100% zabrala. Všechno. Moje pleť září, je napnutá a vypadá zdravě. A hlavně když se líčím, na nose už nemám šupinaté mapy, vše je krásně uhlazené. Dokonce mi mizí kruhy pod očima!

Takže jak se denně starám o svou pleť?

Nejdřív pleť pořádně vyčistím. Na to používám emulzi s AHA kyselinami od Essenté, která voní po bylinkách a má konzistenci dobře roztíratelného krému, což mi vyhovuje. Nanesu emulzi na pleť a pak si ji cca 2 minuty čistím el. kartáčem Health Weellnes HW (našla jsem ho tady). Byl mi doporučen kosmetičkou, protože má velice jemné štětinky a nedráždí pleť (jako třeba od Mary- Kay, který jsem měla původně, auč…). Tuto proceduru nevynechávám nikdy, jelikož potřebuji dostat z pleti pryč nečistoty a hlavně šupinky.

Pak pleť umyju, vysuším a nastříkám si na ni růžovou vodu. To je pro mě zázrak, pleť krásně rozvoní, hydratuje a osvěží. Počkám, dokud se nevpije do kůže. Používám ji hlavně proto, že po čistění mám silný pocit pnutí, což je mi hodně nepříjemné a finální krém nanáším až později večer, po čištění zubů.

Pokračuji velice důležitou součástí a to hydratačním sérem s vitamínem C od Ainhoa. Miluji toto sérum. Nejen že krásně voní po citrusech, ale ten pocit, když jej nanesu, je k nezaplacení. Jako bych kůži nabila energií.

Pak na okolí očí použiju oční sérum, které má předcházet vzniku vrásek a kruhů pod očima. A jak jsem už psala, za mě 100% funguje. Jediné, co mi vadí, je parfumace. Nicméně výsledky pozoruji již po 3 týdnech užívání.

Celou péči zakončuji před spaním posledním krémem, který je hvězdou hvězd. Vůně je totálně odzbrojující a po nanešení jako bych se ponořila tváří do sudu s vodou. Nevím jak jinak to popsat 🙂 Nicméně složení je velmi příjemné, krém se ihned vstřebá, žádný filtr nebo pocit masky nezůstane. Dá se používat jako denní tak noční krém. Je to můj miláček. Ráno se vzbudím a nemám vůbec nateklou tvář. Póry nejsou vidět. Žádné kruhy pod očima a šupinky nikde. Zářím.

Podle mé kosmetičky je značka Germaine de Capucciny jedna z nejlepších. Má s ní mnohaleté zkušenosti a mluví o něm jako o luxusní značce. Krémy se dají pořídit v hodnotě cca 1200,- což je asi vyšší cenová relace, nicméně určitě nižší jako známé značky v parfumériích, které chtějí bezmála 3000,- za krém s nulovými účinky…

Takže já Vám doporučuji, pokud máte problematickou pleť jako já- co znamená suchá a citlivá- určitě značku vyzkoušejte.

Já jsem jenom zvědavá na další návštěvu v salonu, na porovnání v jakém stavu je má pleť teď, jestli výsledky budou vidět i pod mikroskopem 🙂

 

    Odpovědět