KRÁSA TIPY ZIVOT

Jak si udělat krásný podzim

24. 10. 2018

Vy, kdo mě sledujete, dobře víte, že s podzimem a zimou docela těžce bojuji. Vyjma prosince, kdy se blíží Vánoce a to se naopak měním v Santova elfa a všechny na okolo obtěžuji až přespříliš entuziastickým pojetím svátků 🙂

Do té doby a od té doby, dny prožívám spíše v hodně pomalém a nepříliš produktivním tempu.

Do karet mi teď nahrává teplo posledních let, kdy mám krátký rukáv i v půlce října.

Letos jsem se rozhodla (a zvláště pak proto, že je to můj POSLEDNÍ podzim doma s dětmi), že si ho udělám hezký. Že se pokusím na něm najít to nejlepší a vychutnat si ho.

Tak jsem si sedla, u dobrého kafe vzala do ruky tužku a papír a napsala si pár bodů, o které se s vámi ráda podělím.

  1. Udělejte si výlet

Taková banální rada, ale přísahám, že pokud si vyberete zrovna den, kdy bude hezky, slunečno a vyrazíte na nějakou vyhlídku, budete podzim vnímat úplně jinak.
Co třeba zkusit Solenickou podkovu? Pokud bydlíte v okolí Prahy, uvidíte neuvěřitelné panorama řeky Vltavy a přírodu zabarvenou až se vám bude tajit dech.

2. Zachumlejte se a detoxikujte

Není nic lepšího, než si uvařit horký čaj, zachumlat se do deky, pustit si skvělý film a odpočívat. Máte totiž ideální dobu na to trošičku polevit, než přijde shon před Vánoci. Já obyčejně detoxikuji. Na jaře a na podzim. Jsou to taková pro mě hluchá meziobdobí, která mi přijdou jako ideální doba na to se očistit. S Emčou máme v plánu další kolo whole30, na co se už psychicky připravuji, protože budu stát imrvere u plotny 😀 Na jaře pak kromě stravy, detoxikuji i ovocnými šťávami. Na podzim mi přijdou nejlepší čaje. A jeden takový se ke mně dostal. Ochutnala jsem ho a jsem nadšená- protože je fakt dobrý. Má 100% přírodní složení (třeba jako pu- erh, zelený čaj, ibišek, fenykl,…). Získal také evropské označení pro biopotraviny, což je pro mě známka kvality. Balení je skutečně hezké a když otevřete čaj, vyvalí se na vás neskutečná malinová vůně 🙂 V průběhů detoxikace pak z těla vyplavujete toxiny, příznivě působí na pleť, vlasy a nehty.
Tím, že já teď na chvilku musím běh a sport dát stranou (kvůli zádům), potřebuji se v psychické pohodě udržovat jinak- tedy zdravým jídlem. Doplňkem OXY tea je i program OXY dieta, online stravovací plán individuálně sestavený každému na tělo. Ten jsem ale nezkoušela. Všichni víme, že pouhým pitím čaje nikdo nezhubne. Na to je potřeba upravit stravu a začít pravidelně cvičit. Ale je to dobrý doplněk, detoxikace je tělu prospěšná a čas od času je potřeba 🙂

3. Běžte na kaštany

Když jsem přemýšlela doma s dětmi, jak si udělat hezčí podzim, toto byla první věc, co mě napadla. A tak jsem vzala do ruky plátěný pytlík a vyrazili jsme. Kromě kaštanů jsme cestou vzali i nějaké listí, žaludy, šišky a doma si pak udělali hezkou výzdobu. Děti byli nadšené, běhali po lese jak splašené a já byla ráda, že vybijí přebytečnou energii a večer rychle usnou 😀 A bylo to příjemné. V lese je vždy takové posvátné ticho, dýchá se lépe a pokud se tomu poddáte, cítíte nejednou i pokoj v duši.

4. Nazdobte si byt

To už jsem nakousla u předchozího bodu- udělejte si podzim i doma. Přineste kus barev a lesa k vám. S dětmi se dá vymyslet hromada DYI projektů, u kterých se zabavíte i vy. Dejte si na poličky šišky, do vázy kytici z barevných listů, na tác kaštany a třeba jehličí. Dotáhněte to k dokonalosti malými světýlky, které už nějaký ten rok nepatří jenom k Vánocům, ale 100% ladí i k podzimu. Zapalte si vonnou svíčku a dívejte se, jak úžasnou atmosféru vám pár detailů vyrobí.

6. Udělejte si “me time”

Vypichuji důležitost tohoto bodu! Já neměla čas pro sebe asi do dnešního dne, kdy jsem se ráno v 9 sbalila, vzala do ruky noťas a odešla psát do kavárny. Je tu ruch, desítky bavících se lidí, ale zvláštní je, že mi nepřekáží- kdežto doma stačí, že slyším děti v pokojíku a nic nenapíšu 😀
Vím, že jako mámy máme pocit, že na chvilku pro sebe nemáme nárok. Případně si řekneme, že je to nemožné, protože sami nejsme ani na záchodě. Ale zkuste se dohodnout s partnerem, ať hlídá alespoň hodinku o víkendu a vy si zajděte ven. Neseďte doma, nemá to smysl pokud neustále slyšíte “tam nechoď, je tam maminka”. Vyrazte do kavárny, restaurace, stačí na limču, vemte si knížku, počítač, cokoliv, co vám dělá radost a na co máte chuť a vypněte. Budete pak ten depresivní podzim, který přijde na 100% (protože štěstí na to, aby nás to minulo, nemám), snášet o to lépe. A třeba zkuste dýňové latté a zapomeňte na ty stovky kalorií, prostě si ho vychutnejte (pokud zrovna nedetoxikujete 😀 ), zatímco za okny fouká vítr, kapky deště bubnují na sklo a šeď se depresivně snáší nad městem.

Je to jen pár rad, ale jsou to rady, které mi dělají radost. Které mi usnadňují dny, které přináší pohodu do našeho bytu a nějakým způsobem nás k sobě víc poutají.

Jak trávíte podzimní dny vy? 🙂

*Článek vznikl ve spolupráci s Oxy tea

  • Reply
    All about Candys Life
    25. 10. 2018 at 6:44

    Krása! Já si vždy na podzim zapnu milion svíček a snoubenec furt nadává, že to u náš vypadá, jak bychom neměli na elektřinu ale dělá mi to dobře, jinak čaje k podzimu prostě patří a ten Oxy tea rozhodně zkusím. Miluji, když se s hrnkem zachumlám na gauč a čtu si nebo koukám na oblíbené seriály. Jinak ráda jím jedlé kaštany ♥

Odpovědět