KRÁSA TIPY ZIVOT

Bluelight je na tahu

17. 10. 2018

Zavřu oči a vidím svět. Z vysoka, jako bych letěla a pozorovala lidi honící se po ulici. Odbila 7. hodina a ulice se zaplnily. Ve spěchu drží každý druhý v ruce aktovku, ženy klopýtají v podpatcích, přidržují si těsně u sebe kabelky a občas usrknou horké kafe z kelímku “s sebou”. Nasedají do aut, čekají na tramvaj, vstupují do metra. Vytahují z kapsy telefony a otevírají mail. Soustředěně hledí na displej, až se jim mezi očima objeví hluboká vráska. Když je čas, zašoupnou telefon zpět a pospíchají do kanceláří. Odhodí bundy, saka, kabáty, zapínají počítače, usedají k práci a dopíjí zbytky vlažného kafe.

Osm hodin. Tak dlouho sedí u počítačů, tak dlouho telefonují, tak dlouho se vystavují záření modrého světla, které nikdo nevidí a o kterém nikdo ještě neslyšel. A to v tom lepším případě, v tom horším zaklapnou za deset hodin notebooky, přejedou domů a po večeři je na pár hodin znovu otevřou.


Neustále jsme v kontaktu s elektronikou. Kampaně na omezení používání telefonu se rojí co týden, slyšíme ze stran jaké je to in být z času na čas “offline”, ale už nikdo neřeší televizi, tablety, počítače…

V koupelně máme několik opalovacích krémů mnoha faktorů, protože proti UV záření je potřeba se chránit, ale zapomínáme chránit pokožku i před světlem monitorů.

Za pár let se podíváme do zrcadla a budeme se divit, jak jsme rychle zestárly. A ani v nejmenším nás nenapadne, že k tomu z velké části přispěla technika, kterou denně využíváme.

Modré světlo je totiž všude… A co přesně to modré světlo je?

Je to škodlivé umělé světlo, které produkují LED a digitální obrazovky o silné intenzitě viditelné části světelného spektra. Modré světlo má tak intenzitu 1000x vyšší než hodnota optimální intenzity pro lidské oko a může způsobit VPMD (věkem podmíněnou makulární degeneraci- čili ztrátu zraku).
Logicky tedy velice trpí i naše pokožka.

Tým značky Uriage naštěstí přišel s novou technologií, kterou si nechal patentovat. Spojil termální vodu Uriage s účinnými aktivními látkami proti stárnutí ( retinol, kyselina hyaluronová, rostlinné výtažky).

Krémy mají vytvořit jakousi bariéru před zářením (které je mimochodem hned druhé nejhorší za UV) a zároveň působí na pleť blahodárně, vyplňují vrásky, zpevňují pleť, čistí ji a omezují vznik pigmentových skvrn.

Zkušenost?

Měsíc na sebe patlám krémy. Nejsem bjůty blogerka, takže recenze nečekejte. Já byla šťastná, že jsem dostala novou kosmetiku, protože už mi doma všechna došla 😀

Ale! Podotýkám, že mně osobně sedlo vše. Každé ráno si pleť vyčistím, nanesu krém na oči, sérum a ochranný denní krém. Pleť vše okamžitě vsákne do sebe. Večer po odlíčení a umytí pleti nanáším zase noční krém.

Co cítím je, že pokožka není vůbec vysušená. Vyzvedla bych i jejich velice příjemnou vůni a já jsem jaksi více v klidu, když si myslím, že mě chrání. Tím, že jako jednu z věcí, které ráno dělám je kontrola telefonu, vždycky mě trkne, že se musím nakrémovat, takže nezapomínám (a já teda s krémy problém měla, natřela jsem se akorát když byla potřeba se nalíčit…).

Při pohledu do zrcadla jsem s hrůzou zjistila jednu věc- stárnu! Kolem očí se mi asi přes noc (jinak nechápu kdy, doteď jsem si toho nevšimla) udělaly celkem solidní vrásky a já si uvědomuji, že je mi přes 30 a skutečně vážně se o sebe v tomto ohledu musím začít starat.

Takže pokud existují krémy, které stárnutí pomáhají eliminovat, sem s nimi.

Nová řada Age protect od Uriage je k dostání v lékárnách Dr. Max. Jsou vhodné od 25 let, kdy pokožka začíná pomalu stárnout (hrůza, co?).

Krémy se pohybují v krásné střední cenové relaci, za co jsem vděčná, protože ty za 3000,- si fakt dovolit nemůžu… Vánoce se kvapem blíží a pokud nevíte, co darovat kamarádkám nebo ženám v rodině (jasně že těm, co spíše pracují za počítačem), rozhodně máte kvalitní tip 🙂

Otázka na vás- slyšely jste někdy o modrém světle? Nebo je to pro vás novinka, jako byla i pro mě?

  • Reply
    Testino
    7. 5. 2020 at 16:03

    Ahoj, díky za tip na Uriage. Recenzovali jsme ho a je super!

Odpovědět