ZIVOT

Léto bez dětí

25. 8. 2019

Článek vznikl ve spolupráci s www.damejidlo.cz.

Nikdy by mě ani ve snu nenapadlo, že budu psát podobný článek 😀 Jako rodina, která má všechny příbuzné stovky kilometrů daleko, jsme s dětmi neustále. Nevíme jaké to je, mít čas si zajít sami do kina, na večeři, na koncert nebo na prodloužený víkend.

Nevadí nám to. Respektive jsme si na to tak zvykli, že ani nepřemýšlíme nad tím, jaké by to bylo s pomocí. Ano, občas je to hodně těžké, jsou chvíle, kdy cítíme, že nám ten společný čas ve dvou už fakt chybí, ale snažíme se s tím pracovat jak to jenom jde.

Určitě to mnozí z vás znáte, protože mi častokrát píšete, že jste na tom stejně.

Za těch 6 let na mateřské jsem si zvykla na neustálou přítomnost dětí. A tak, když se nečekaně tento rok naskytlo hlídání, najednou jsem pocítila zvláštní prázdnotu- na chvilku 😀

Skoro měsíc máme děti pryč. Je to masakr, já vím, ale nám to přišlo neskutečně vhod a jsem za to oběma babičkám vděčná. Opřeli jsme se s Emčou do práce a v průběhu srpna dokázali udělat celou prodejnu, která teď čeká na otevření 🙂

Takže ač jsme měli v plánu chodit na randíčka, do kina a podobně, nakonec jsme čas trávili prací- ale alespoň jsme byli spolu.

Musím říct, že nás to hodně nakoplo. Stmelilo. Konečně se vzduch pročistil a zase nás to semklo. Já si uvědomila hodně věcí a začala se na něj dívat zase trošku jinak. Třeba to, že DOBROVOLNĚ vstal v 3:30 ráno před prací a šel se se mnou fotit na Karlův most? Tohle může udělat jenom někdo, kdo vás opravdu miluje- a neříkejte že ne 🙂 Brala jsem to a beru jako jeden z největších projevů jeho lásky. A myslím, že je to i vidět na výsledku 🙂

Zašli jsme si na večeři. Stihli jsme to jenom jednou, ale kvalitou se vyrovnala třem. Odložili jsme telefony a povídali si. Několik hodin. Už si ani nepamatuji jaké to je.

Vylezli jsme s kamarády večer na střechu a pozorovali padajíci hvězdy (ehm, to je výhoda mít za kamaráda astronoma 😀 ). Tento zážitek mám už z minulého léta a patří mezi mé nejoblíbenější vzpomínky. Je to prostě úžasné si vzít karimatky, víno, jídlo, zachumlat se do dek, povídat si a koukat přitom na oblohu.

Čas jsem si užila ale i sama. Chodila jsem ven. Pracovat do kaváren a dokončila jsem si KONEČNĚ články. Skoro celé dny jsem byla v prodejně, takže jsem si každý týden naordinovala třeba jedno dopoledne, které jsem trávila jinde.

Vzala jsem si do ruky knížku a četla. Zašla jsem si ven s kamarádkou, kdy jsme vyrazily na Všehrad a udělaly si piknik. Místo toho, abych tahala všechno jídlo s sebou, prostě jsme využila nových služeb od Dáme jídlo a objednala na pickup point na co byla chuť. Do půl hodiny nám vše dovezly a my si sedly do stínu u hřiště a dobře se najedly, popovídaly si, zatímco si děti hrály. Ideál!
Pozn. Pokud nevíte, co to za službu je, doporučuji se podívat na stránky ZDE (využitím dáme jídla venku máte i 20% slevu!) nebo si stáhnout aplikaci. Najdete si nejbližsí bod k vyzvednutí objednávky (v okolních parcích a místech, kde tráví čas lidé), objednáte a vyzvednete. Tak jednoduché to je! Já služby využila přes léto už asi 3x a musím říct, že je to jeden z nejskvělejších nápadů ever. Na instagramu se pak můžete pochlubit hashtagem #tonejlepsimisto 🙂 Protože kromě Vyšehradu se třeba můžete najíst třeba na Náplavce, ve Stromovce nebo třeba i v Olomouci, kde jsme službu využili také 🙂

Taky jsem stihla se potkat s přáteli, které jsem dlouho neviděla. Popovídat si v klidu u teplého kafe bylo znovuzrození. Konečně jsem si taky zašla k doktorce na vyšetření, kde jsem nebyla už dobré 4 roky :-/ Což se už samozřejmě nestane (myslete na své zdraví!). No a nakonec jsme si odbyli i tu nejvíc nepříjemnou věc a vzala jsem pejska na operaci. Vše dopadlo naštěstí dobře, zotavuje se skvěle a jsem ráda, že už to máme za sebou.

Když to tak čtu, tak hledím, co vše jsme stihli. A určitě mě ještě hromada dalších věcí ani nenapadla 😀 Děti už mám u sebe. Teď si je zase užívám já a nemůžu se jich nabažit. Ale ač to zní možná hrozně, jsem fakt vděčná za těch pár týdnů bez nich. Jsem totiž znovu plná elánu, energie, mám hromadu nápadů a těším se, až je zrealizuji 🙂

Jaké léto jste měly vy?

 • Reply
  Jenovéfa
  3. 10. 2019 at 12:21

  Á… já si říkala, jak jste to dokázali, ze je zen Karlův most tak prázdnej :-D😍

  • Reply
   Lucie
   3. 10. 2019 at 12:39

   🙂 záměrně, vždy jsem takovou fotku chtěla, bez lidí kolem

Odpovědět