TIPY

VÁNOCE A JÁ + GIVEAWAY

20. 11. 2016

Budí mě světlo. Hmouřím oči směrem k oknu a chvilku jenom tak ležím, než si uvědomím, co je za den. Vystřelím z postele a volám na ségru, zatímco zvedám záclonu. Koutky úst mi vyletí směrem nahoru. Venku je bílo. Vidím ještě neporušenou pokrývku sněhu, nikde nikdo, všude až svaté ticho. Slyším, jak vedle mě zapraská postel. Obě se na sebe usmějeme a díváme se na naše prosklenné dveře, přes které je teď přehozená deka. Byl tady! Srdce mi bije jako o závod, cítím ho až v krku. Obě opatrně zatáhneme za kliku a vykročíme do obýváku. Stojí tam, v celé své kráse. Vysoká jedlička ověšená různými baňkami, sladkostmi a salonkami. Třpytí se, leskne a my výskáme radostí. Ježíšek na nás nezapomněl! Přinesl nám krásný stromek a večer se ještě zastaví s dárky! Obě máme tváře červené vzrušením. Mezi dveřmi se objeví maminčina hlava. Vypadá unaveně, ale oči ji září a zalévají se slzami. Obě k ní utíkáme a překřikujeme jedna druhou, skáčeme a ukazujeme směrem k důvodu naší radosti. V tu chvíli by se dala láska v pokoji krájet. Štěstí. Obyčejná, prostá dětská radost.

Pamatuji si všechny svoje pocity, které jsem jako malá o Vánocích měla. Milovala jsem je a miluji celým svým srdcem dodnes. Vzpomínám, jak jsem večer lehávala pod větvemi a vdechovala vůni lesa. Dívala se na rozsvícené žárovičky a toužila si vzít alespoň jednu čokoládovou kolekci, což jsme měly zakázáno. Musely jsme čekat, až nějaká spadne a pak jsme si ji mohly vzít. Co myslíte, jak to dopadlo? Na tajňačku jsme chodily brzy ráno ke stromku a jakože náhodou něco schodily na zem 😀

Vánoce u mě nezačínají 24. prosince ráno, ale o prvním adventu. V sobotu si vždy vyzdobím byt, nachystám adventní věnec a žárovky do okna. Od neděle pak svítíme. Zbytek dnů se dívám se na vánoční filmy, poslouchám koledy a peču. Není nic lepšího, než když vám domov provoní čerstvě vytažené cukroví z trouby. A tento rok mě čeká první pečení s Laurou, tak si to užiji dvojnásob.

Těším se, až půjdeme vybrat stromek. Až ho v noci na 24. prosince vyzdobíme a budeme ráno dělat, že ho přinesl Ježíšek. Těším se na vánoční trhy a horký svařák v ruce. Těším se na vůni skořice z trdelníku, za který na Staromáku dáme 50 korun. Těším se, až se zastavíme u kádí plných kaprů a Laura si bude moct nějakého pohladit. Těším se na páru z pusy, když nám bude zima, zatím co budeme stát na náměstí a zpívat koledy. Těším se, až si zajedeme na týden k mamce a užijeme si slovenskou vánoční atmosféru s horkými husími játry v lokši v jedné ruce a podpecníkem ve druhé. A nejvíc se těším na štědrovečerní večeři, slabounké cinkání andělského zvonění a vzrušení v očích našich dětí, až se budou koukat pod stromeček.

No a co Vánoce a stres? Nikdy jsem je tak nevnímala. I když byli kolem mě všichni nabručení a stěžovali si, že nestíhají, nemají koupené dárky a kolik peněz utratí. Na tohle jsem nikdy nehleděla a nikdy ani nechci.

Dárky nakupuji průběžně od září. A i když se to někdy nepovede, nepanikařím. Buď si vše objednám z pohodlí domova, nebo si klidně do nákupáku zajdu. Já mám totiž ráda přezdobené obchody a hromady lidí. Dává mi to pocit sounáležitosti.

A nakonec to nejlepší 🙂 Mám pro Vás vánoční soutěž o balíček kosmetiky od české značky Essente! Jelikož já i Essente chceme, aby jste prožily předvánoční čas co nejvíce v klidu a v pohodě, vyhlašujeme #VanoceBezVrasek. Zkuste se alespoň tento rok na vše dívat dětskýma očima a nechte se strhnout atmosférou, která je všude kolem nás. A že něco nestihnete nebo se nepodaří? Nevadí! Vždyť Vánoce nejsou o tom, aby bylo vše perfektní a aby každý dostal co nejvíce dárků. Je to o pocitu, který můžeme mít jenom jednou v roce. Když se všichni sejdeme kolem jednoho stolu u dobrého jídla, když v rohu svítí stromeček, v televizi je notoricky známá pohádka a my žijeme prostou momentální chvílí. Bavíme se, jíme, smějeme a jsme…

Podmínky soutěže jsou velmi prosté. Stačí mi do komentářů napsat, jak prožíváte Vánoce vy a co na nich milujete úplně nejvíce. Nezapomeňte mi připsat mail, ať Vás v případě výhry můžu kontaktovat.

Soutěž končí v neděli 4.12., kdy někoho vylosuji a vyhlásím vítěze 🙂

Tak držím palečky všem :-*

   

    Odpovědět