CESTOVANI

Los Angeles a Universals

14. 8. 2019

Na L.A. jsme měli pouze 2 dny. Z toho hned první dopoledne, než jsme se zajeli ubytovat, jsme šli nakupovat. Vyhlídla jsem si outlet ze stejné „značky“ jako v New Yorku a udělala jsem dobře, protože se tam dalo krásně nakoupit a hlavně- byly tam úžasné značky. Více jsem vám popsala ve stories, tady ve zkratce. Zajeli jsme tedy do Camarillo Premium Outlets. Byla to obrovská síť se 160 obchody, rozdělena do 3 částí. My jsme všechny procházeli pěšky, normálně se ale přejíždí auty 😀 Ráno tam nebylo moc lidí, tak jsme celkem nakoupili, dokonce díky pondělnímu svátku měli na vše dodatečné slevy. Bohužel díky tomu tam odpoledne také bylo strašně moc lidí, u pokladen se tvořily obří fronty, tak jsme se raději vydali podívat na Griffith Observatory a nápis Hollywood. Vyšli jsme si kopec (zase) a protloukali se dalšími davy lidí. Observatoř byla celkem zajímavá, dosti interaktivní a základní jevy (jako třeba zatmění nebo příliv) byly moc krásně názorně vysvětleny a ukázány. 

K nápisu Hollywood se nedalo dostat blízko, takto z dálky nás to nijak neoslnilo. A musím říct že i okolní výhled nebyl nikterak úžasný, prostě placka s pár mrakodrapy 🙂 K večeru jsme se ubytovali v motelu Comfort Inn Cockatoo, zašli na smažené kuře do fastfoodu a šli spát.

Observatoř
Moje jediná fotka s Hollywood sign 😀
A tady ta placka s pár mrakodrapy 😀

Další den nás totiž čekal Universal 🙂

Ráno jsme vstávali už v 6. Díky fast passům (které doporučuji na 100%!!! Sice stojí více, ale ušetří vám hromadu času a nervů) jsme mohli přijet už na půl devátou, ofiko se otevírá myslím v půl desáté?

Dojeli jsme tam mezi prvními, dobře zaparkovali a zamířili rovnou do části s Harrym Potterem. Na základě lepších lístků jsme nemuseli čekat frontu, která se již začala tvořit a jiným vchodem vešli na začátek každé atrakce a ihned byli na řadě. Zkusili jsme tak jízdu na Hypogrifovi a pak úžasný let na koštěti (to bylo fakt boží!). Procházet se Prasinkami pod věrnou kopií Bradavic bylo pro milovníka knížek splněný sen. Všichni kolem měli na sobě hábity, mohli jste si koupit kouzelnickou hůlku a ve značkami vyhrazených částech Prasinek s ní i čarovat (a ono se doopravdy něco stalo!). Procházeli jsme si obchůdky naplněné k prasknutí třeba sladkostmi jako byly čarovné fazolky, elixírem lásky, čokoládovými žábami a podobně. Dokonce jsem zkusila i Máslového ležáka (absolutně nedokážu popsat chuť, byla hodně zvláštní, chutnala mi, ale měla jsem dost velký problém ho vypít, aby mi nebylo špatně 😀 ).

Splněný sen!
Tady se kouzelně objevoval nápis 🙂
Zapůjčený proutek a v ruce máslový ležák 🙂

Po Harrym jsme vyrazili do části Springfieldu a Simpsonů. Tam jsme si na oběd dali Krustyho burger a úplně nám vyrazilo dech, že tady Duff pivo stálo 14$ !!! V podstatě vše bylo fakt hodně předražené :-/ Škoda…

Zašli jsme si na prohlídku studií, kde jsme tak trochu ztratili iluze o tom, co je a není skutečné ve filmech. Ukazovali nám, jak se tvoří blesky, déšť a pak povodeň- to bylo celkem efektní, když vám kolem vozíku burcují peřeje vody 😀

Zašli jsme si ještě na atrakce z Mumie, Transformerů a Walking dead (to bylo odporné, protože to ani nebyla atrakce, ale chodili jste ve potemnělé nemocnici a proti vám se nořili zombie :-/). Musím podotknout, že totálně nesnáším i strašidelné hrady, tohle byla moje smrt. 

Jako jednu z nejlepších věcí tam považuji 3 stage, kde ukazují show. První bylo cvičení zvířat do filmu, čekala jsem celkem pitomost, ale nakonec jsme se moc dobře bavili. Oni to totiž v té Americe umí, vytvořit fakt velkou a hlavně vtipnou show. Další zastávka byla Waterworld, kde jsme byli součástí úžasného představení jak z hollywoodského filmu 🙂 To, co tam na vodě předváděli bylo neuvěřitelné. Různé pyrotechnické efekty a ke konci dokonce prorazilo hradbu i letadlo 😀 Poslední show byly filmové efekty, kdy bylo vysvětleno několik technik, jak se co natáčí. Ke konci nám ukázali dokonce jednu scénku s kosmonautem, na které jsme se všichni tak bavili, že mě to smíchy až rozbrečelo – fakt 100 bodů!!!

Waterworld

No a vydali jsme se z parku pryč – bylo tam totiž tak přelidněno, že se nedalo ani normálně jít a prostě jste se nesli davem. U všech atrakcí byly i hodinové fronty a my děkovali, že jsme dorazili hned ráno, a ještě s těmi lepšími vstupenkami. 

Metrem jsme se odvezli na promenádu s hvězdami na chodníku slávy, udělali si menší procházku, něco vyfotili, našli místo s otisky bot a rukou a šli na hotel 😀 Nějak nás to neuchvátilo a už jsme byli fakt brutálně unavení.

Jediné, co mě fakt dost mrzí je, že jsme na L.A. neměli více času. Třeba jsme se nepodívali na Venice Beach a do Santa Barbary, co bylo v mém TOP listu… Tak snad příště 🙂

No a nastal konec dovolené! Ráno jsme ještě jeli dokoupit pár posledních věcí, pak vrátit auto a shuttlem na letiště, kde jsme NAŠTĚSTÍ přijeli o 3 hodiny dřív! My se šli totiž informativně zeptat na náš kufr – a on se našel! Hodinu jsme to tam vyřizovali a čekali na něj, než nám ho v pořádku donesli… Ležel tam totiž na skladě už od 17.5.!!! A nikdo nám nedal vědět. Tak jsme si řekli o odbavení zdarma, protože díky tomu jsme pořizovali nový kufr… Vše dopadlo dobře a my určitě budeme stejně požadovat po aerolinkách proplacení.

Tak moc děkujeme, že jste u toho byli s námi 🙂 A omlouvám se za prodlevy a zdržení, ono tu na mě čekalo mraky věcí a nějak nebyl čas vše dopsat, jak bylo v plánu 🙂

Pokud jste nečetli, poslední článek je TADY.

A nezapomeňte se podívat rovnou i na vlogy a dát sledování mého IG účtu ZDE.

    Odpovědět