TIPY

JAK NA E-SHOP. CO JSEM ZJISTILA A JAK JSEM VŠE NAKONEC ŘEŠILA

9. 11. 2017

Mohu říct, že od chvíle, kdy jsem spustila e-shop, přistálo mi několik zpráv vztahujících se k tomu, jak jsem celou platformu řešila a čeho se držela.

No, popravdě ze začátku jsem nevěděla vůbec nic. Ale vůbec. Otevřela jsem tedy přítele googla a začala hledat. Jako první mě napadlo “jak založit eshop”. Co jiného.

Vypadlo na mě několik reklam a agentur, které nabízely vytvoření eshopu na míru, ale já si většinou otevírám diskuze a poradny (moje úchylka předpokládám).

Nebyla jsem z toho moudřejší, akorát mě to popravdě odrazovalo. Najednou jsem zjistila, že je potřeba hrozně moc věcí kolem a vstávaly mi ze všeho vlasy.

Kolikrát si říkám, že je lepší se do něčeho pustit po hlavě a vůbec nečíst ty nešťastné příběhy jiných nebo je poslouchat od známých- víte, ty, jak se do toho někdo pustil a pak mu to nešlo a zkrachoval.

A já se zatvrdila. Ne, já prostě chtěla a věřím doteď, že jsem se vydala správnou cestou a budu dělat všechno pro to, abych se jednou dopracovala k cíli, který mám vytyčený.

Vrátila jsem se tedy ke googlu a pozorně se podívala na výsledky vyhledávání. A našla skvělou stránku mujprvnieshop.cz. Pečlivě jsem stránku studovala několik dnů. A v hlavě si vytvořila představu, co můj eshop bude a nebude obsahovat a kam s ním chci zamířit.

Pokud přemýšlíte nad skvělým rádcem, určitě se podívejte na tuto stránku- doporučuji všemi 10. Máte tam hromadu odkazů, poznatků a vše je podané velmi srozumitelně- a to je co říct, protože kolikrát když čtu návody, nevím, která bije…

Na tyto stránky se ráda a často vracím doteď.

Další otázkou bylo, jakou platformu chci pro eshop zvolit. Když jsem hledala možnosti, vyskočilo na mě několik stránek, které nabízely vytvoření eshopu na míru. Bohužel ceny už tak krásné nebyly :-/ Tudíž jsem se u svého pátrání dostala k informaci, že existují služby, které Vám dají eshop do pronájmu. Čili zabezpečí celkové administrativní prostředí pro Vás, které si můžete dle libosti upravovat. Spravují Vám ho, pomáhají a vy jim měsíčně za tu správu platíte- což se mi zdá jako skvělá volba do začátku, když nemáte příliš peněz k rozhazování.

Toto doporučení jsem našla přímo i na stránkách mujprvnieshop.cz , přímo i s proklikem na Shoptet, který tyto služby nabízí.

Stránka mě nadchla. Našla jsem k výběru několik druhú šablon k následnému upravení. Moje první kroky ale vedly ihned na ceník, celkem mě zajímalo, na kolik taková správa eshopu vyjde. A celkem příjemně jsem byla překvapena.

Například mně by do začátku možná stačil i balíček za 290,-/měs. Líbilo se mi, kolik věcí je už přednastavených- jako dopravy, záslikovna, platba kartou a v důsledku toho i EET. V podstatě mi spadl kámen ze srdce, protože jsem se uklidnila, že nic nemusím řešit.

Pro úplně nenáročné eshopaře je dokonce možnost založit eshop bez poplatků (pokud je to do 10 položek, což si myslím, že jsou hodně specifické eshopy).

Jako hodně důležitou část vidím záložku Ke stažení. Najdete tam příručku (kterou teď už pár dnů studuji), univerzální dokumenty na eshop, atd.

Nakonec to u mě dopadlo jinak. Nechaly jsme s mamkou udělat eshop na míru, ale i s naším specialistou jsme celkem dlouho přemýšleli, zda to udělat takto nebo jít do Shoptetu.

Snad jsem Vám zodpověděla vše, pokud ne, klidně se ptejte. A hlavně Vám přeji hodně nervů a trpělivosti do začátku- jak říká moje mamka, trvá prý minimálně 3 roky, než se eshop zaběhne…

    Odpovědět