TIPY

Hrajeme si (4 roky +)

2. 10. 2018

Už několikrát jsem vám slíbila tipy na hry, které nás baví a které máme ozkoušené delší dobu 🙂 Pár jsem jich doporučila pro menší děti kolem 2 let (odkaz ZDE) a dnes bych se ráda zaměřila na ty pro starší, jelikož Laura už má 5. A určitě mám tady i maminky, které rady ocení- zvláště pak necelé 3 měsíce před Vánoci, že ano…

Ludanimo od Djeca

Už několik let vsázím u her na jistotu. Baví mě totiž, když jsou ne jenom zábavné, ale trénují i logiku, pozornost, kreativitu a tak podobně. A to rozhodně tato hra je. V balení najdete několik různých krabiček ve tvaru čtverce, kruhu a trojúhelníku, čímž se dítě učí je rozeznávat. Každé je jiné velikosti-mladší děti se můžou učit je skládat od největší po nejmenší. V pravidlech ale najdete jiné hry. Jedna z nich je podobná našemu Člověče, nezlob se. Další je něco jako pexeso, skvělá na paměť. A poslední je stavění pyramidy. Lauru baví vše a to už jenom tím, že součástí hry je 6 neskutečně roztomilých zvířátek (taky skvělé i pro mladší, které se je teprve učí poznávat) a 2 kostky. Ráda pořizuji hry, které mají přesah a můžeme hrát s oběma. Rozdíl 2,5let tady nehraje takovou roli- baví se oba. Hru můžete pořídit třeba na Miniland.sk.

Mozaika 

Pokud nehledáte úplně společenské hry, ale něco kreativního, co děti zabaví na delší dobu- doporučuji pořídit malování, pískování nebo lepení 3d obrázků. My máme za sebou pískování- to je trošku obtížnější, protože i když je už Laurinka starší, některé věci jsou pro ni ještě těžké. Mně to rozhodně v tomto případě nevadilo, sama ráda vyrábím a zrovna u pískování vidíte, jak vám pod rukama doslova vzniká krásný obraz.

3D lepení můžou děti absolvovat sami. U nás to zkouší i Filípek a ač jsem si myslela, že bude akorát tak trhat čtverečky a lepit je halabala, kupodivu lepí barvu na barvu a pracuje na svém obrázku sám. Když si děti poručí tuto hru, mám tak 30 minut úplného klidu a pokoje- než je to přestane bavit 😀 Krabice obsahuje 3 podklady, hotový máme pouze jeden, na dalších se aktivně pracuje, ale naším tempem jim to vydrží dalšího půl roku 🙂 Něco podobného najdete ZDE.

Slepé pexeso od Djeca

Tady tu sadu dostala Laurinka k narozeninám. Nenechejte se ale zmást doporučením věku- rozhodně ji můžou hrát i mladší děti. Pravidla úplně jednoduchá- jeden má pásku na očích a hledá věci podle pokynů spoluhráče, který v ruce drží kartičky a naviguje.

Je to celkem sranda, řekla bych. V obou případech 🙂 Jako velké plus vidím, že se dítě učí označení nahoru, dolu, vpravo a vlevo. Najdete třeba TADY.

Dobble kids

Řekla bych, že tuto hru představovat nemusím, nicméně nebudu riskovat, že o ní někdo neví a přijde o tip na jednu z NEJLEPŠÍCH her součastnosti. Trénuje hlavně pozornost a paměť, dám ruku do ohně za to, že se rozhodně budete bavit i vy. Nám s Emčou trvalo nějakou chvíli, než jsme se zorientovali a Laura nás několikrát úplně čestně porazila. V krabičce najdete návod na asi 10 různých variant jak hru hrát, pokaždé je to jiné a neuvěřitelně zábavné. Podstatou je vlastně hledat stejné zvířátka na obrázcích, ale nemyslete si, rozhodně to není tak jednoduché jak to zní nebo vypadá 🙂 Nejlevnější jsem našla ZDE.

Kreslení od Djeca

Další spíše kreativní hra, než společenská. Kdysi jsem ji sdílela do Stories na Instagramu. V podstatě reakce byly moc příjemné, až na jednu maminku, která podotkla, že by tím děti mohly přijít o fantazii. No, nemyslím si. Respektive děti to moc dlouho nebaví a nevydrží kreslit podle šablon. V krabici najdete tabulku, fixu, hadřík na setření nákresu a hromadu obrázků s postupem, jak co malovat. Laurinka si s tím hraje ale docela často. Nevidím, že by pak neuměla kreslit bez šablon 🙂 Svoji krabici má i Filípek, kterého momentálně nejvíc baví vše vybalit, strčit mi tabulku do ruky a vždycky přinést jeden obrázek, který mám nakreslit. A víte co? Dobře pro mě, alespoň teď dokážu namalovat kovboje ve 3 krocích 😀 Seženete TADY.

Activity pro děti

Poslední a naše nejoblíbenější hra. Pořídila jsem ji ze zajímavosti na Alze. My totiž strašně rádi hrajeme dospěláckou verzi- samozřejmě bez dětí, tak nás zajímalo, jaká bude ta pro mladší. Předčila moje očekávání! Kartičky jsou jednoduché, dítě si samo vybere zda chce malovat, povídat nebo ukazovat. Bavíme se u toho všichni a já jsem kolikrát překvapena, co vše ta moje Laurinka dokáže a jak je vynalézavá. Pro Filípka ale ještě není, ten tak maximálně krade figurky a hraje si s nimi sám 😀 Nejlevnější koupíte TADY.

Tak snad se vám tipy líbí. Já bych klidně mohla ještě doporučit Brainbox, Monopoly nebo Dostihy 🙂

Znáte některé z her? Hrajete je taky často? Případně máte tipy na další? 🙂

 

    Odpovědět