CESTOVANI

RANDOM WEEK

8. 7. 2017

S úderem prázdnin jsem nastavila úsporný mód a rozhodla se, že tyto 2 měsíce si užiji nejvíc, co to půjde. Nějak jsem už potřebovala na chvilku vypnout a dělat věci, které mě baví, bez zbytečného stresu a shonu. Potřebovala jsem si užít děti, které rostou jako z vody a sama vím, že bych za pár let litovala, kdybych se teď nesoustředila hlavně na ně. Vhod mi přišlo, že koncem měsíce KONEČNĚ nastává vytoužená rekonstrukce koupelny, tudíž vlastně ani doma být nemůžeme.

Sbalila jsem saky- paky a vyrazila na Slovensko.

Máme to teď rozlítané na všechny strany. Z mé milované Nitry jsme se přesunuly na roubenku do Vyhní, pak míříme na pár dnů do Bojnic. Další týden jedu s dětmi na Moravu, pak máme zas dovolenou s manželem, kde si zopakujeme Tour de Slovakia zpřed 2 let a podíváme se na Tatry, východ Slovenska a zapíchneme to na Liptově, o kterém jsem Vám psala minulý rok ZDE.

To už bude poslední týden v červenci, kdy Emča odjede nazpět do Prahy a vystřídá ho mamka, se kterou pojedeme objevovat krásy Oravy.

A pak? Uvidíme. Asi budu chvilku zase v Nitře a na konci srpna nás čeká výlet do Říma na pár dnů v podání matka- dcera. Děti budou prvně beze mě na tak dlouho. Snad to všichni dáme bez újmy.

Dnes sem dávám jenom takový malý report z posledního týdne, kdy jsme zavítali na Dětský festival. Ač jsem se na něj těšila snad celý rok, zklamání bylo hodně veliké. Kromě atrakcí pro děti a pár hezkých obchůdků, nic moc. Bohužel jsem mohla srovnávat třeba s Mini Festival v Praze, ze kterého jsem byla tedy o 100% víc na větvi.

V pondělí pak začaly slavnosti zvané Nitra, milá Nitra, tak se konečně zaplnila pěší zóna různými řemeslnými stánky a podobně. A já ochutnala konečně pravé domácí pirohy! Mňam. Zbytek dnů jsme si užívali pouze sluníčka a pohody, než jsme tedy vyrazily na dovolenou do hor. Snažím se fotit co to jde, tak Vám třeba představím další krásy Slovenska- i když dnes je tedy strašné počasí, prší a prší…

 

    Odpovědět