Instagram

TIPY ZIVOT

Angličtina v 5 letech? ANO!

4. 11. 2018

O tom, že dáme Laurinku na angličtinu, jsem věděla už od narození. Dokonce zde byl i v pár měsících pokus začít s ní už od útlého věku docházet na kurz, ale Laura věděla, co chce a celé to tam prořvala, takže jsem v polovině hodiny zpocená utíkala pryč a už se nikdy nevrátila.

Chtěla jsem ji přihlásit na kurz ve 3 letech, kdy nastoupila do školky. Bylo mi tehdy mírně řečeno, že to nemá smysl, protože neumí pořádně ani Česky. Hm. Dobře, rozhodla jsem si to nebrat osobně, po roce začala docházet na logopedii a teď jsme zde, Laurinka krásně mluví a před pár týdny dny ze sebe začala soukat i “Ř” !!!

Tento rok byl tedy jasný. Na angličtinu půjde i kdyby trakaře padaly. Mnoho věcí už umí z písniček (vy víte jaké, na youtube je jich milion…)- třeba abecedu (i když českou neumí), barvy, počítat, zvířátka…

Vypsali jsme přihlášku na školkový kurz a pak přišel podzim a s ním i nabídka zkusit angličtinu od Berlitz přímo v Centru Chodov. Angličtinu s rodilým mluvčím a úplně zdarma.

Nu což, řekla jsem si, může chodit na obojí, lépe pro ni. Samozřejmě, že takové štěstí bych neměla, takže ta školková se přesunula na středu přesně na čas, kdy je i ta na Chodově. A bylo to.

Rozhodla jsem se nejprve zajet na Chodov a zkusit, zda za to vůbec stojí. Chvilku jsme čekaly, nebyla totiž nikde značená a naokolo jsem neviděla známky toho, že by měla vůbec probíhat.

Naštěstí najednou přišel dredatý, vysmátý pan učitel a rázem bylo veselo.

Děti můžete odevzdat a odejít (pokud to nejsou ty děti, co utíkají), ale já zůstala, abych si vytvořila obrázek. Strnule jsem stála nevěřila svým očím. WOW. Jako vážně, po hodině jsme obě odcházely úplně nadšené.

Pan učitel je totiž úplně boží. S dětmi to umí, k ničemu je nenutí, pomalu je směřuje tam, kam potřebuje a neuvěřitelně rychle se přizpůsobuje vzniklým situacím. Čtyř- pětileté děti dlouho neudrží pozornost. A když se tak stane a začnou divočet, hraje si s nimi a učí je tím další anglická slovíčka. Mluví s nimi výhradně anglicky (jinak asi ani neumí) a jak jsem si myslela, děti hodně rychle pochopí, co jim říká a co co znamená.

Doteď nechápu, že je tato možnost a tento kurz, zdarma. Protože mi přijde 100x lepší než kdejaké kurzy v jazykovce- a že si jich pamatuji z dětství dost.

Obě jsme si středy zamilovaly a neuvěřitelně se tam těšíme. Laurinka si našla dokonce i kamarádku a blbnou spolu. V posledních hodinách anglický koutek i vytunili a všude jsou polštářky a křesílka s anglickou vlajkou a to už vypadá hodně profi 🙂

Takže pokud váháte, doražte. Zkuste si alespoň jednu hodinu a uvidíte. Netvrdím, že je to pro každého, moje Laura je přeci jenom už vyspělejší, starší a ráda se do všeho zapojí. Ale jsou tam i děti, které jenom sedí, nic nedělají, případně utíkají pryč a hrají si jinde…

Za zkoušku nic nedáte, zvláště když vás to stojí tak maximálně 45min vašeho času. A já razím to, že děti se mají učit cizí jazyky nejlépe od narození.

Tak co, stavíte se za námi?

Více informací o kurzu a jak ce přihlásit, najdete ZDE. Budeme se na vás těšit 🙂

 • Reply
  Adam
  4. 11. 2018 at 21:33

  Já měl angličtinu také už od školky (tuším od 5. roku) a ke konci střední školy jsem měl pouze přirozeným učením úroveň C2 (rodilý mluvčí), takže rozhodně doporučuji s tím začít co nejdříve! 🙂

 • Reply
  Eli
  5. 11. 2018 at 06:59

  Krasny prispevok. Nas maly ma styri mesiace a nie sme z Prahy, otazka teda, co bude az to pre nas bude aktualne, ale takyto kurz by sa mi mic kibil…

 • Reply
  MOE
  5. 11. 2018 at 13:02

  Taky jsem měl AJ od školky a nelituji. Našemu prckovi už čtu anglické básničku od té doby co byl v břichu. 🙂

Odpovědět

Instagram